Genel Kategori, Su Arıtma Gündem Haberleri, Ülke ve Dünya Gündemi

33. BM Su Toplantısı


33. BM-Su Toplantısı, 2020 Eylül ayı sonlarında sanal olarak toplandı. 33. BM-Su toplantısının başlangıçta 21-22 Ağustos 2020 tarihleri ​​arasında İsveç’in Stockholm kentinde yapılması bekleniyordu. Toplantı, COVID-19 salgını nedeniyle sanal olarak yeniden planlandı.

Toplantı, COVID-19 salgını nedeniyle uluslararası su ve sanitasyon politikası sorunlarına ilişkin zorluklar ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi 6’da ilerlemeyi ilerletmek için ilgili kuruluşlarının çalışmalarını koordine etme fırsatları hakkında sanal bir tartışma için BM-Su Üyeleri ve Ortaklarından temsilcileri bir araya getirdi.


33. BM-Su Toplantısı’nın açık oturumu 29 Eylül 2020’de gerçekleşti ve BM-Su Üyelerini, Özel Statüye Sahip Ortakları, Ortakları ve Gözlemcileri iki gündem maddesi ile bir araya getirdi.

30 Eylül 2020 Çarşamba günü, BM-Su Üyeleri ve Özel Statüye sahip Ortaklardan temsilciler, BM-Su usul meselelerine odaklanan kapalı bir oturum için bir araya geldi. Kapalı toplantıda Uluslararası Telekomünikasyon Birliği yeni üye olarak karşılandı ve 34. BM-Su toplantısının neredeyse 16-17 Mart 2021 tarihleri ​​arasında toplanması kararlaştırıldı.

Topluluk Tarafından Doğrulandı simgesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir