SEPET

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

MAĞAZAYA DÖN

Su Arıtma Cihazı Modellerinde EFT-Havale Ödemelerde %10 İndirim

Ürünler

5 Aşamalı Su Arıtma Cihazı Bağlantı Şeması

5 Aşama Housing (Açık Kasa) Pompasız su arıtma cihazı bağlantı şeması bu çizime bakarak su arıtma cihazınızı tamir edebilir bozulan bağlantıları tekrar birleştirebilirsiniz.

Çizim-1: Motorsuz 5 Filtreli Su Arıtma Bağlantı Şeması (Shut-Off Valfli)

Çizim-2: Motorlu 5 Filtreli Su Arıtma Bağlantı Şeması (Shut-Off Valfli)

5 Aşama Housing (Açık Kasa) Pompalı su arıtma cihazı bağlantı şeması bu çizime bakarak su arıtma cihazınızı tamir edebilir bozulan bağlantıları tekrar birleştirebilirsiniz.

Çizim-2: Motorsuz 5 Filtreli Su Arıtma Bağlantı Şeması (Permeate Pumplu)

Permeate Pump eklenmiş pompasız su arıtma cihazı çizim şeması permeate pump atık sudan tasarruf sağlayan bir pompadır şuan Türkiye’de satışı yok ama yakın tarihte kesinlikle satışı yapılır bu pompa hakkında detaylı bilgi için tıklayın linke permeate pump nasıl çalışır.

Permeate Pumpm Bağlantı Şekli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

66 Yorum

 1. Merhabalar;

  Yeni bir arıtma cihazı aldım 6 Aşamalı pompasız açık kasa AQaline marka tüm bağlantılarını yaparak cihaza su verdim ufak tefek kaçaklar yaptı onları giderdim sanırım genleşme tankı tamamen dolduktan sonra basınçtan dolayı filtrelerin contalarından basınçlı su kaçırmaya başladı.Hemen suyu keserek söktüm sizin paylaştığınız şema ile kontrol ettim bir yanlışlık yok şebeke basıncı yüksek gelmiş olabilirmi?Bir basınç düşürücü kulanmalımıyım? Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

  1. contalardan basınçlı su sızdırması sorunu çözmez söküp tekrar takmanızı tavsiye ederim. basınç dürücü her zaman kullanmanızı tavsiye ederiz arıtma filtrelerinin patlamasına karşı ve evi su baskınlarından korumak için ek bir güvenliktir. pompasız yani motorsuz bir arıtma cihazı kullanıyorsanız 70 psi basınç düşürücü alınız pompalı model kullanıyorsanız 40-50 psi basınç düşürücüler yeterlidir.

 2. Sayın Admin .Ülkemizde İçme suyu filtre cihazları alanındaki bilgi boşluğunu gidermek adına DOĞRU BİLGİYİ, SADE ve ANLAŞILIR şekilde, ayrıca sabırla bizlere aktarmakta gösterdiğiniz çaba her türlü takdire değer.Sizi kutluyorum.

  1. Güzel yorumunuz için teşekkür ederiz. Amacımız doğru bilgiyi son kullanıcıya ulaştırmak, gördüğüm kadarıyla da doğru hizmet yaptığımızın bir kez daha farkına varmış olduk. Çok teşekkür ederiz.

 3. Sn. Yetkili şu sorularımı cevaplayabilirseniz memnun olurum

  1) Shoot-Off valfi ne işe yarıyor? amacı nedir?
  2) permeate pomp ne işe yarıyor. Normal arıtıcılarda 10 litre su arıtınca 10 litre suda çöpe gidiyordu. Bu permeate pomp sayesinde ne kadar tasarruf oluyor?

  1. Shut-OFF valf bir tür vanadır aslında arıtma cihazındaki çalışma şekli ise şu şekilde shut-OFF valfin bir tarafından şebeke suyu geçer diğer tarafından ise arıtılmış su geçer arıtılmış su kısmındaki basınç yükseldiğinde içindeki lastik contayı ileri ittirir ve şebeke suyunu cihaza yani membrana girmesini kapatarak engeller bu sayede membnrana su gelmediği zaman arıtma işlemi durmuş olur bu valf kullanılmasa ne olurdu membran devamlı üretim halinde olurdu ve kısa sürede membran ömrünü tamamlardı ayrıca atığa atılan atık suda durmayacağı için su faturanızda kabarık olurdu.

   permeatepump ise tanklı cihazlarda tank giden suyun basıncını yükseltir ve bu shut-OFF valfin hızlı kesmesini sağlar. arıtma cihazları şu şekilde çalışır depo boş diyelim ilk defa cihaza su verilecek sisteme suyu verdik 12 litre depo dolana kadar ortalama 25-30 litre atık su atar. buraya kadar her şey normal böyle olsa zaten permeatepump kullanmaya gerek olmazdı şimdi depo doldu 12 litre suyunuz var siz cihazdan 1 bardak su aldınız arıtma devreye girmez 2-3-4 bardak aldınız yine girmez taki 10 bardak kadar su alana kadar yani 1,5-2 litre su alınca arıtma başlar çalışmaya eksilttiği suyu tamamlamak için hani il dolumda 12 litreye 25 litre su atmıştı ya şimdi 2 litreye karşılık 15 litre su atacak çünkü arıtma cihazları tankın son kesim basınç dengesini yakalaması uzun sürüyor ve bu esnada yüksek su atıyor. Tam burada perpeatepump işe yarıyor bu pompayı takarsanız ne yapıyor 1 bardak su alsan sistem devreye giriyor örnek 0.25 litre su aldın ortalama 0,50 litre atık atar ve sistem tekrar stop eder bu şekilde bu pompa %80 tasarruf sağlar. evlerde genelde 1-2 bardak su alırız içeriz durmadan sürahi yada tankı tam boşaltmayız normal kullanım 1-2 bardak olduğu için permeatepump tasarruf pompası büyük fayda sağlıyor.

   normal arıtma cihazlarında 10 litre temiz 10 litre atık olmaz bu pompa yoksa hesaplayın 2 litreye 15 litre atar yani 1e7 atar siz tankın komple boş olduğu zamanla karşılaştırma yaparsanız yanılırsınız çünkü tank sadece ilk kullanımda boştur diğer günler hep dolu olacak ve 1,5 litre kadar su alınca cihaz devreye girecek.

   sanırım açıklayıcı oldu yazımız….