Haber

ABD hükümetinin eyaletler arası sular üzerindeki denetimi kaldırılan denetimi, eyaletler için belirsiz etkiler bırakıyor

ABD hükümetinin eyaletler arası sular üzerindeki denetimi kaldırılan denetimi, eyaletler için belirsiz etkiler bırakıyor

Meksika Körfezi’ndeki suların tanıdık bulanıklığı, Galveston Adası’nı ziyaret eden sahile gidenler için rahatsız edici olabilir. Mississippi Nehri’nden gelen akış, yerel plajlara doğru ilerliyor ve mansap suyunun opak ve kahverengiye dönmesine neden oluyor. Çamur bir faktördür ve nehir akışı başka bir faktördür. Bununla birlikte, kirlilik ulusal ölçekte nehir akışı tartışmasına girdiğinde, özellikle daha küçük, gezilebilir bölge içi su kütlelerinin kirliliği genellikle ticaretle ilgili daha büyük eyaletlerarası sulara (yani Mississippi Nehri, Great Lakes, Ohio Nehir).


Houston Üniversitesi Hukuk Merkezi’nde Dwight Olds Hukuk Kürsüsü Başkanı Victor Flatt’in ortak yazarı olan Science dergisinde kısa süre önce yayınlanan bir araştırma analizi , bu sınıraşan sularda federal gözetimi geri çekmenin ve bu sorumluluğu eyaletlere devretmenin sözde faydalarını gösteriyor. aksini söyleyen ve haklı hukukun sınırlarını ihlal eden ekonomik ve bilimsel kanıtları açıklamamıştır.

Flatt, “Sınır ötesi kirliliğe göz yuman bir su kuralı” başlıklı makalede, tek hukuk araştırmacısı olarak katkıda bulundu ve eyaletler arası suların federal denetimini geri çeken 2020 Gezilebilir Suları Koruma Kuralının bunu açık bir varsayımla nasıl yaptığını açıkladı. eyalet hükümetleri gözetim boşluğunu doldurur. Araştırmacılara göre kanıtlar sadece alternatif bir sonuca işaret etmekle kalmadı, aynı zamanda kuralın federalizm mantığı da yanlıştı.

Flatt, “Yeni yönetimler yeni politikalar uyguluyor, ancak bu politikaların tüzükler, Anayasa ile tutarlı ve mantıklı olması gerekiyor.” Dedi. “Yasal ifade şudur: ‘keyfi ve kaprisli olamazlar.’ Bir idare yalnızca kanunun izin verdiğini yapabilir ve rasyonel ve mantıklı olmalıdır. Bu başarısız olur. Bu bir politika anlaşmazlığıdır, ancak kanunun izin verdiği sınırların dışında kalan bir politika anlaşmazlığıdır. “

Daha büyük sınır ötesi nehirlerin temizliği federal hükümetin sorumluluğunda ve eski Başkan Barack Obama’nın yönetimi sırasında yürürlüğe giren 2015 Temiz Su Kuralı (CWR) kapsamında. Bu, kirlilik akışını birkaç eyaleti ikiye bölen bu daha büyük nehirlere itebilecek küçük sulak alanları ve akarsuları içeriyordu. 2020’de, Gezilebilir Suları Koruma Kuralı (NWPR) uyarınca, bu daha küçük, bağlantılı su kütlelerinin bazılarının federal düzenlemesi geri çekilerek, ayrı eyaletlere boşlukları doldurma sorumluluğu bırakıldı. Bununla birlikte, birçok eyalet, eski Başkan Donald Trump’ın yönetiminin varsaydığı gibi bu sular üzerinde kontrol sağlamadı ve eyaletler arası sulara yol açmak için kirliliğe yer bıraktı.

Science makalesine göre, “Öne çıkan bir örnek, mahkemede 2015 CWR’ye karşı aşırı maliyet getireceğini savunan 31 eyaletin meydan okumasıdır. NWPR’nin ekonomi analizi, açıklanamaz bir şekilde, bu eyaletlerin 14’ünün artık konumlarını değiştireceğini öngördü” . Flatt’in açıkladığı gibi, bu varsayım yanlış bir adımdı.

Flatt, “Ordu Kolordusu ve EPA analizlerinde 31 eyaletin ihlale gireceğini ve federal hükümetin artık korumayacağı sulak alanların korunmasına yardımcı olacağını söyledi” dedi. “Ancak ekonomik analiz için en iyi uygulamalar, gelecekteki eyalet eylemleri hakkında spekülasyon yapamayacağınızı belirtiyor. Buna baktığımda, bu eyaletlerin çoğunun federal hükümetten daha katı bir kuralı yürürlüğe koymasının bile yasak olduğunu gördüm. Burada veriler kusurlu. . “

Mart ayında, Başkan Joe Biden’in yönetimi su altyapısı için 111 milyar dolarlık bir yatırım önerdi. Flatt, yatırımın uygulanmasının, Science makalesinde ortaya çıkarılan bilgiler de dahil olmak üzere önceki politika ve araştırmaların incelenmesini içereceğini söyledi .

Bu makaleyi bilgilendirmeye yönelik araştırma, UCLA Luskin İnovasyon Merkezi ve Alfred P. Sloan Vakfı’nın finansmanı ve desteği ile Dış Çevre Ekonomisi Danışma Komitesi tarafından finanse edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir