Su Arıtma Gündem Haberleri, Su Arıtma Cihazları

Alkali Su

su-aritma

Su bir oksijen ve iki hidrojen atomundan oluşan, oda sıcaklığında sıvı halde bulunan, renksiz, kokusuz ve tatsız maddedir. Su tüm canlılar için hayatın kaynağıdır. İnsan vücudunun %60-70’i olduğu gibi bazı hayvan ve bitkilerin vücudunda %90 kadar yüksek bir oranda bulunabilir. Bitkilerde fotosentez için gerekli bir maddedir. Su besin maddelerinin çözünmesi için gerekli olduğu kadar besin maddelerinin yakılmasını sağlayan reaksiyonlar için de gereklidir. Kanın büyük bir kısmı (%80) sudur. Kan, besinlerin ve atık maddelerin vücutta taşınmasını sağlar. Bitkiler kendileri için gerekli mineralleri su ile alırlar. İnsanlar vücutlarındaki proteinlerin yarısını, glikojenin (karbonhidrat) hepsini yitirseler hayatlarına devam edebilirler; fakat suyun %10’unun kaybı büyük aksaklıklara, %20’sinin kaybı ölüme yol açar. Su eşsiz fiziksel ve kimyasal özellikleriyle yeryüzündeki canlılığın en büyük destekçisidir.

Eğer insan vücudunun %60-70’i sudan oluşuyor ise, susuz yaşayamıyorsak, su hayattır diyorsak hayatımızın her anında kullanmış olduğumuz suya önem göstermemiz gerekir. Öyleyse şu andan itibaren hayatımıza gereken değeri verip araştırmaya başlayalım. Eğer içtiğimiz su iyiyse bizde iyi oluruz en azından %60-70’lik kısmımız iyi olur buna emin olabilirsiniz.

Suda bulunan aktif oksijenin vücutta oksidasyona sebep olması ile hücrelerin yapısını bozarak çok çeşitli hastalıklara yol açtığı bilinmektedir. Dünya sağlık örgütünün (WHO) bir deklarasyonunda “eğer her gün düzenli olarak iyileştirilmiş alkali su içersek kanser dahil tüm hastalıkların %80 oranında azalacağı tahmin edilmektedir” açıklamasını yapmıştır. Biocera su iyileştirme sistemlerini kullanıp alkali su içerek yüksek kan basıncı, pre-eklampik toksima, kalp hastalıkları, egzama, alerji, sindirim sistemi problemleri, diyabetikler, obezite, yüksek tansiyon, alzheimer, nöralji, diz kireçlenmesi, kronik yorgunluk, uykusuzluk, astım, hemoroid, bağırsak düzensizlikleri, gastrik ülser gibi hastalıklardan iyileşen insanlar olduğu rapor edilmiştir.

Alkali su iyileştirme sistemini tercih edip kullanmaya başladığınız andan itibaren en geç 2 hafta içerisinde olumlu etkilerini siz de bire bir hissedeceksiniz. Düzenli olarak kullanırsanız kronikleşen rahatsızlıklarınızdan kurtulacağınız gibi hücrelerinizin yenilenmesiyle gençlik pınarı diye tabir ettiğimiz sistemin etkilerini çok net görecek, iyi uyuyup güne enerjik başlayacak ve gün boyu enerji dolu olacaksınız. İçmek için kullanmadığınız hatta yemeklerinizde, çay-kahve bile yaparken kullanmadığınız musluk suyunuz alkali su iyileştirme sistemi ile tam anlamıyla şifalı su haline dönüşecektir.

Alkali su cihazları ile iyi su elde edilmesi prensibi

Seramik kürecikler tarafindan yayılan elektronlar suyu (H20) radikalleştirmek için bir araya gelirler ve böylelikle hidrojen radikalleri oluştururlar. Hidrojen radikallerince meydana getirilen, bir aktif oksijen türü olan Süper Oksit (02-) ile elektronların tedarik edildiği eriyik (çözünmüş) haldeki oksijenin (02) kimyasal reaksiyonu güçlü bir oksidasyon ye su arıtımı sağlamaktadır.

Aktive edilmiş su doğal suyun aynısıdır.

H2O + e- H+ + OH-

O2 + e- O2- (Süper oksit)

O2 + H2O OH + HO2 (Hidrojen dioksit)

HO2 + 2H H + H2O2 (Hidrojen peroksit)

H2O2 HO2 + H

HO2 O2 + H

Su borularındaki kırmızı pas birikimini ortadan kaldırın. Evinizde güvenli & temiz su kullanın. Alkali su cihazı, su molekül kümelerini daha serbestçe hareket etmelerine olanak sağlayacak şekilde daha ufak parçalara ayırır. Bir diğer deyişle su moleküllerinin hareketinin aktivasyonuy ile, aynı zamanda kirletici maddelerden, pastan ve boru kirecinden gelen moleküller de aktif bir şekilde harekete geçerler ve suyun yüzey gerilimi düşürülmüş olur. Bu sayede pas ve kirletici maddelerin daha kolaylıkla ortadan kaldırılmasına olanak sağlayan bir sinerji etkisi yaratılır.

Alkali su cihazında meydana gelen hidrojen peroksit (H2O2) Fe+ iyonlarıyla reaksiyona girmek sureti ile, demir oksit oluşturur (FeO). Demir oksit kırmızı pasa temas ettiğinde, kırmızı pası meydana geldiği yerden çıkaran bir manyetik kaplama (siyah pas) meydana getirmektedir, böylece şehir şebeke suyu borularınız tamamen temizlenir, ömürleri uzar.

H2O + e- H+ + OH-

O2 + e- O2- (Süper oksit)

O2- + 2H+ H2O2

H2O2 + Fe FeO + H2O

FeO + Fe2O3 Fe3O4

Alkali Su Cihazı

Alkalite vücut hücrelerince kolayca absorbe edilen iyonize durumdaki minerallerin varlığına ve sudaki yüksek oksijen (OH-) varlığına bağlıdır. Oksijen OH- formundadır. Vücut tarafindan kolayca kullanılır. Oksijenin bu formu ayrıca serbest radikallerin nötralize edilmesini sağlar. OH- ile oksijen kaynağınız kesilse bile kısa bir süre de olsa yaşayabilirsiniz. Bu sebeple ne kadar OH- alınırsa o kadar da dayanım süresi olacaktır.

Luxplus Su Arıtma Cihazı
Luxplus Su Arıtma Cihazı

Aktive edilmiş su güçlü bir Antioksidandır. Alkali su cihazı, musluk suyunu yaşlanmayı geciktiren negatif ORP’Ii (- yuklü elektronlar) ihtiva eden, likit Antioksidan haline dönüştüren bir cihazdır. Kısaca, vücudumuzda negatif ORP nin arttırılmasi olayı, oksidasyon nedeniyie oluşan hastalıkların oluşumunu önleyen ye yaşlanmayı geciktiren çok önemli bir faktördür. Genel olarak Aktive edilmiş su vücudumuzun hücre seviyesinde yenilenmesine yardımcı olur.

Aktive edilmiş su, vücuda bol miktarda oksijen ye enerji sağlar. Aktive edilmiş suyun diğer Antioksidan özelliği hidroksil (-OH) iyonlarını içermesidir. Bu iyonlar Vitamin A, Vitamin C ve Vitamin E de olduğu gibi, ekstra elektron ihtiva eden Oksijen molekülleridir. Bu hidroksil (-OH) iyonları, bünyelerinde stabil olmayan Oksijen molekülleri nedeniyle hastalıklara neden olan “Serbest Radikaller” i temizlerler. Hidroksil Antioksidanları ile Serbest Radikaller, karşılaştıklarında birbirlerini imha ederler, bunun sonucunda vücuda bol miktarda Oksijen ve enerji sağlanır.

Alkali su arıtma cihazı satın al

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir