Genel Kategori

Alkali Su İle Cinsiyet Belirlenebilir Mi

Günümüz teknolojisinin gelişimi sonucu ortaya çıkarılan alkali su cihazlarının kullanımı ile birlikte alkali suların nitelikleri ve getirilerine dair pek çok araştırma yapılmıştır. Bu araştırmalar ile gündeme çeşitli sorular getirilmiştir ve bu sorulardan birisi de Alkali Su İle Cinsiyet Belirlenebilir Mi sorusudur.

Bu bağlamda yapılan araştırmalar ile birlikte alkali su tüketen bireylerin erkek çocuk sahibi olma ihtimalinde artış meydana geldiği ortaya konulmuştur. İçilen suyun ph değerinin 7 den büyük olması, negatif iyonlar sahibi olması ve içeriğindeki mineraller sayesinde kalitesinin artması erkek çocuk sahibi olmak için belirleyici bir faktör olmaktadır.

Alkali Su ile Cinsiyet Belirlenebilmesine Etki Eden Diğer Unsurlar

Erkek spermleri alkali, kadın vajinası ise asidik bir ortam içerisinde bulunmaktadır. Ph seviyesi yüksek bir su vücuda girdiğinde alkalitenin artmasının sağlanmasıyla birlikte vajina ph seviyesi de etkilenmektedir.  Erkek kromozomuna sahip spermler vajinal ortamda oluşan alkalite ile birlikte daha avantajlı bir konuma ulaşmaktadır. Çünkü kadın kromozomuna sahip spermler alkali ortamlarda hız kaybına uğramaktadır.

Bu nedenle erkek bebek doğum ihtimalinde artış söz konusu olmakla birlikte bu durum kesinlikle erkek bebeğin doğacağı anlamına gelmemektedir. Alkali Su ile Cinsiyet Belirlenebilir Mi diye düşünüldüğünde bu faktörlerin etkisiyle bir değişim meydana geldiği görülmektedir.

Alkali Su Etkisiyle Meydana Gelen Gelişmeler

Alkali Su İle Cinsiyet Belirlenebilir Mi diye bakıldığında bu duruma en iyi örnek teşkil eden ülkeler olarak Çin, Tayvan, Japonya gibi ülkeler gösterilebilir. Çünkü bu ülkelerde alkali su cihazlarının kullanımı ile birlikte erkek nüfusta artışlar meydana gelmiştir.

Çiftlerin bebek sahibi olmaya karar vermeden yaklaşık 1 ay önce alkali su tüketimine başlaması istenen erkek bebeğin oluşumu hedefinde etkili sonuçlar göstermektedir.  Bu koşullar altında su ile cinsiyet belirleme önemli bir uygulama haline gelmiştir demek mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir