Genel Kategori

Alkali Su Nasıl Yapılır?

Günümüzde yanıtlanması gereken sorulardan biri alkali su nasıl yapılır? sorusudur. Suyun insan sağlığı için büyük önem taşıdığı bilinen bir gerçektir. Evde yapılacak en kolay yöntemden biri olan limonlu su alkali su tariflerinden biridir.
Önemli olan suyun pH değerinin 7 veya üzeri olmasıdır. Limonu dilimler halinde suya eklemek daha doğru bir seçenektir. Daha mineralli suyu elde etmek için limonlu suyun içerisine pembe himalaya tuzu eklemek yeterli olacaktır. Diğer yöntem ise karbonatla elde edilen sudur. Karbonat içerisinde yüksek alkaliye sahip olmasıyla bilinmektedir.
Alkali su nasıl yapılır? sorusunda en önemli nokta çeşme suyu içen birinin o suyun pH değerini bilmesi gerekmektedir. Alkali suyunun faydaları genel olarak sindirim yönünden de enerjik yönünden de gerekli bir ihtiyaçtır. Sağlığa güç katmanın en kolay yollarından biri de sabah kalkar kalkmaz alkali suyla güne başlamaktan geçmektedir. Zayıflamanın da diğer bir adı olan alkali su bağışıklığı güçlendiren yanıyla bilinmektedir.
Alkali su nasıl yapılır? genel olarak kadınların merak ettiği bir sorudur. Cevabında kolaylığı ve pratikliği barındırmasıyla sorunun yanıtlanmasını sağlamaktadır. Hazırlanacak alkali suyun her gün taze olması büyük önem taşımaktadır. Günlük 2-2.5 litre suya ihtiyaç duyan vücudumuzun bir bölümünde de alkali suyla dengelemek mümkün olabilmektedir.
Örneğin; 2 litrelik bir suya karbonat ekleyerek alkali suyu gün boyu içmek önemli bir adım olmaktadır. Yüksek tansiyon ya da başka bir hastalığa sahip kişilerin karbonat tüketmeleri sakıncalı olabilmektedir.
Çünkü karbonat içerisinde sodyum içermektedir. Çeşme suyu içen kişilerin eczanelerde satılan pH değeri ölçen damlaları satın alarak ne değerde su içtiklerini bilmelerinde fayda vardır. Bu damlalar 1 aylık, 2 aylık ya da 3 aylık paket olarak satılmaktadır.
Yada en kolay ve en sağlıklısı bir alkali filtreye sahip olmaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir