Genel Kategori

Alkali Su

Suyun alkali olması demek, PH derecesinin 7,5 ve üzerinde olması anlamına gelmekle birlikte suda bulunan hidrojen ve hidrosit oranları suyun asidik ya da alkali niteliğini göstermektedir. Sudaki hidrojen iyonlarının fazlalığı suyun asidik olduğunu gösterirken, hidrosit iyonlarının fazla olması ise alkali su olduğunu ortaya koymaktadır.

Suyun PH derecesi 7’nin altındaysa asidik, 7 ise nötr, 7’nin üzerindeyse alkali su olmaktadır. İnsan vücudundaki PH değeri ortalama olarak 7,365 olarak saptanmakla birlikte vücuttaki PH değerinin 7,35 – 7,45 civarında olması sağlıklı olarak değerlendirilmektedir.

Alkali Suyun Yapısı

Bağışıklığı güçlendirici etkisiyle de bilinen alkali su 8 – 8,5 civarında bir PH seviyesine sahiptir. Asidik nitelikte olan her şey insan sağlığına zarar verirken, alkali olanlar ise iyileştirici ve koruyucu özellik taşımaktadır. Asidik olan normal suların ölçümü pozitiftir ve oksitleyici yapıdadır.

Alkali suların ölçümü ise negatiftir ve antioksidan özelliktedir. Bu sayede de zayıflama amaçlı kullanılabilmektedir. Suyun sağlıklı olması için gereken 4 nitelik vardır. Bunlar; alkali olması, mikro – moleküler olması, antioksidan olması ve iyonize olmasıdır. Saydığımız bu dört temel özellik alkali suda mevcut olmakla birlikte insan sağlığı için alkali su önerilmektedir.

Alkali Suyun Sağlığa Yararları

Alkali su, normal sudan 6 kat fazla hidratör olduğundan dolayı hücrelere daha çabuk nüfuz etmektedir. Bu sebeple alkali su insan sağlığına büyük fayda sağlamaktadır. Vücuttaki her organın PH değerini koruyarak, asidik oluşumunu engellemektedir. Bu sayede vücudu sindirim sistemi sorunları, tansiyon, diyabet gibi hastalıklardan korumaktadır. Bununla birlikte, alkali su tüketimiyle katılaşmış asidik atıklar ve yağlar vücuttan atılarak kalp krizi riskleri azalmaktadır. Kanın pıhtılaşmasını da önleyen alkali su, vücutta kusursuz bir kan dolaşımını da beraberinde getirmektedir.

Alkali su arıtma cihazı için detaylı bilgi almak için bu link den alkali su arıtma cihazlarını inceleyebilirsiniz. Tüm filtrelerde doğal mineraller kullanılmış olup herhangi bir yapay madde ve tatlandırıcı kullanılmamıştır. Alkalin filtresi sayesinde suyun pH seviyesini 7.5-9.5 pH a yükselterek yüksek ph lı su içmenin ayrıcalığını hissettirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir