Genel Kategori

Alkali Suyun Faydaları

İnsan  vücudu suya aç yaratılmıştır. Her canlının olduğu gibi insanında suya ihtiyacı oldukça fazladır. Yemekten önce su ihtiyacı gelir. Bir insan aç yaşar fakkat susuz yaşayamaz. Vücudun %de 80i sudur. Eğer vücut yeterince su tüketmezse dehidrasyona uğrar buda beraberinde ciddi sağlık sorunlarını getirir. 

İnsan vücudu suya ihtiyaç duyduğu kadar alkali suyada ihtiyaç duyar. Yani bir suyun alkali olması demek ph değeriniin 7nin üstünde olması demektir. 7. nın altındaki sular asidik 7.nın üstündeki sular alkalidir. Suyun ph seviyesi 7 ise bu su nötrdür. Asidik suyun insan sağlığı için olumsuz etkileri oldukça fazladır. Su arıtma cihazı tercih ederken buna çok dikkat etmelisiniz kimi cihazlara 7 ph değerinde su ürettiğini kaliteli olduğundan bahsederler bu bilgi yanlıştır. Bir cihazı kalitesinden bahsedebilmek için onun ph seviyesinin 7.nın üstünde olması gerekmektedir.

Alkali su insan sağlığı için oldukça önemlidir. Cilt güzelliği, böbreklerin düzenli çalışması, idrar enfeksiyonlarıyla mücadele ve özellikle hamile ve emziren bayanlar için alkali su içmek oldukça öenmlidir. Alkali su cildi prüzsüzleştirir cildiniz bir bebek cildi gibi yumuşak olur yani alkali suyun detox özelliği vardır. Bulundurduğu mineraller ile cildi tazeler nefes almasını sağlar.

Böbrek sorunu yaşayan kişilerin kesinlikle şebeke sularından uzak durması gerekir. Çünkü Şebeke suları bulundurdukları kimyasal ve zararlı atıklar sebebiyle insanlara ciddi anlamda sağlık sorunları yaşatır bunların başında böbrek taşı ve böbrek kumu gelir. Özellikle erkeklerde bayanlara göre daha zor düşen böbrek taşları ağrısı dayanılmazdır. Bu sebeple alkali su içmeleri tavsiye edilir. Alkali su böbreklerin çalışmasını düzenler. 

Hamile bayanların normal insanlara göre daha çok su içmeleri gerekiyor. Çünkü bebekler anne karnında suya çok ihtiyaç duyarlar. Anne karnındaki aminasyon sıvısı bebeğin yaşam alanıdır. Anne ne kadar sağlıklı yani alkali su içerse bebekte o kadar sağlıklı beslenir ve anne karnında o kadar mutlu olur. Hamile bayanlar doğum sırasında az su içmenin sıkıntılarını yaşlarlar bebeğin kuruda kalması durumu annenin yeterince su içmemesinden kaynaklanır. Doktorlar özellikle hamileliğin ilerleyen dönemlerinde suyu daha çok içmelerini önerirler çünkü hamilelik ilerledikce dışkıyla beraber su atımı yani vücut dehidrasyona uğrar. Anne bu kaybettiği sıvıyı geri kazanmak zorundadır. Genelde hamilelikte idrar yolu enfeksiyonları çok sık görülür. Buda az su tüketimi yada asidik su tüketiminden dolayı meydana gelir.

İdrar yolu enfeksiyonlarının baş düşmanı şebeke sularıdır. Şebeke suları kimyasal atıklar, sanayi atıkları, denize karışan mikropların şebeke sularına karışması, çevre kirliliğine bağlı olarak kanalizasyondan geçen suların içilemeyecek kadar mikroplu ve sağlıksızdır. Alkali suyu temin etmek artık su arıtma cihazları sayesinde kolaydır. Doğru arıtma cihazı temini ile sağlıklı sulara kavuşabilirsiniz.

Royal Green su arıtma cihazı 8.5 ph değeri ile alkali su üretmeyi başarmış ve oldukça kailteli bir su elde etmiştir. Royal Green su arıtma cihazı Usa malı olup Türkiyede ilk ve tek yeşil teknolojiye sahiptir. Royal Green su arıtma 8 filtreli olup yüksek oranda mineralli su üretir. Hindistan cevizi post karbon filtre sayesinde ağızda çok hoş bir tat bırakır. Royal Green su arıtma cihazını kullananlar başka bir suyu içemezler tadı vazgeçilmezdir ve %de 100 müşteri memnuniyetine sahip bir cihazdır.

En kaliteli cihazlar Amerikan malı cihazlardır. Kesinlikle ucuz alıcam diye Çin malı cihaz tercih etmeyiniz. Çin malı cihazlar para tuzağı olup kesinlikle suyu arıtmazlar. Kısacası ucuz etin yahnisi yenmez. Bir cihazın kaliteli olabilmesi için ph seviyesinin mutlaka 7nin üstünde olması gerekir. 

Royal Green her eve her bütçeye göre tasarlanmış bir cihazdır. Şebeke basıncı düşük olan bölgeler için pompa teknolojisi ile en kaliteli suyu üretmiş ve bütçe açısından da her eve uygundur. Kredi kartına taksit imkanı ile her eve ulaşmış herkesin sağlıklı su içmesi amaçlanmıştır. 10 yıl garantili olan bu cihazın filtre ömrü 1 yıldır. Türkiyenin heryerine ücretsiz montaj ile bir tık kadar yakınınızdayız. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir