Genel Kategori

Arıtılmış Suyun Ph Değeri İdealdir

Arıtılmış Suyun Ph Değeri İdealdir

Daha sağlıklı su tüketerek sanayileşen dünyada çevre kirliliğinden minimum düzeyde etkilenmek için arıtma sistemlerine duyulan ilgi her geçen gün artıyor. Sudaki zararlı maddeleri arındıran bu sistem ile elde edilen su sağlıklı ve içimi kolay taze sudur. Gündemde olan saf su tartışmalarına açıklık getireceğimiz bu yazımızda ‘Saf su içilir mi ‘ sorusuna yanıt bulacaksınız. Arıtmalı sebil ile günün her saati taze su tüketebilirsiniz ancak arıtılmış su saf su değildir.

Saf Su ile Arıtılmış Su Farklıdır

Çevre kirliliği etkilerini iyiden iyiye artırdı. Sanayileşen dünyada toprak ve bitki örtüsünün yanı sıra soluduğumuz hava ve içtiğimiz suda kirlendi. Üstüne bir de yetersiz arıtma şebekeleri eklenince çeşme sularını içmek uzun vadede intihar ile aynı anlama gelmeye başladı. Uzmanlar tarafından küçük testlerle dahi gözler önüne serilen çeşme suyu tehlikesi insanları temiz su arayışına ittikçe gündemde bazı tartışmalar yaşanmaya başladı. Bu tartışmalardan biri olan saf su içilir mi? Tartışmasına en net bilgiyi aktaracağımız bu yazımızda arıtmalı sebil ile elde edilen sağlıklı su ile saf suyun aynı olmadığını anlatacağız.

Arıtılmış Suyun Ph Değeri İdealdir

Saf su herhangi bir yararlı ya da zararlı mineral içermediği için temiz ve sağlıklı olarak bilinir ancak temiz olması insan sağlığı için uygun olduğu anlamına gelmiyor. Yoğun sertlik düzeyi ile insan vücudunun sindiremeyeceği kadar ağır olan saf su günümüzde enerji kaynaklarında ve bilhassa otomobil akülerinde kullanılıyor. İletkenlik oranını tahmini olarak dahi hesaplayabileceğiniz ve endüstriyel amaçlarla kullanılan bu suyu sağlıklı bir şekilde tüketmek mümkün değil. Saf su ile sıkça karıştırılan arıtılmış su sertlik ölçüleri ve pH değeri bakımından insan sağlığı için oldukça ideal değerlere sahiptir.

Öyle ki günümüzde birçok ev ve işyerinde arıtmalı sebil görebilirsiniz. Çeşme suyunu zararlı minerallerden arındıran bu sistem suyu tamamen temizler. Suyun genel yapısını bozmadan yapılan bu işlem sırasında faydalı mineraller de suya eklenerek konforlu su tüketimi sunulur. Arıtma cihazları arasında adından sıkça söz ettiren Royal Green marka ürünler ile sağlıklı ve temiz suyun rahatlığına kavuşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir