Genel Kategori

Banyo Yapmanın Yararları ve Nano Duş Başlığı

Banyo Yapmanın Yararları

1.İnsanın dinlenmesini sağlar.

2. Cildi nemlendirir.

3.Kişiye enerji verir.

4.Sıcak su kasları gevşetir, gerginliği giderir.

5.Vücutta biriken toksik maddelerin dışa atılmasını sağlar.

6.Ağrıları olanların ağrılarını azaltır.

Soğuk Suyla Yıkanmanın Faydaları

1.Bağışıklık sistemini güçlendirir.

2.Kan dolaşımını hızlandırır.

3.Cilt ve saçın parlamasını sağlar.

4.Akciğerleri açar ve nefes alışverişini düzenler.

5.Beyni uyarır, depresyona iyi gelir.

6.Metabolizma hızı artar, sindirim hızlanır.

7.Gözenekleri sıklaştırır, saçın dökülmesini önler.

8.Güne dinç başlamayı sağlar.

Çocuklara haftada kaç kez banyo yaptırılmalı. Çocuklara temizlik alışkanlığı 2 yaşından itibaren kazandırılmalıdır. 2 yaş dönemi çocuklar için çok önemlidir çünkü bu süreçte kendi bedenlerini tanımaya ve taklit yoluyla bazı beceriler kazanmaya başlarlar. Yine bu süreçte sıcak-soğuk, kirli-temiz gibi temel kavramları kolaylıkla öğrenirler. Çocuğa öğretilen bu kavramlar oldukça işe yarasa da yine de bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu süreçte sabırlı olmak gerekir. Eğer suyla ilgili kötü anıları yoksa genelde tüm çocuklar banyo yapmayı sever ve banyo sırasında suyla oynamaktan büyük zevk alırlar. Banyo yapmayı sevmeyen bir çocuğunuz varsa, banyoyu eğlenceli hale getirmek için suda yüzen oyuncaklardan faydalanabilirsiniz. Kendi seçeceği bir bornoz ve banyo için neşeli terlikler almanız oldukça hoşuna gidecektir. Çocukların haftada iki defa yıkanması yeterlidir. Banyo suyunun sıcaklığı annenin elini yakmayacak şekilde olmalıdır. Çocukların yıkanacağı suyun soğuk olmaması gerekir, soğuk su onların hasta olmasına neden olabilir. Bunun için ısı seviyesini ayarlamayı sağlayan termostatik bataryalar kullanabilirsiniz. Banyonun faydalarından bahsettikten sonra size banyoyu daha sağlık kılacak nano teknoloji ile geliştirilmiş duş başlığını önermek istiyorum.

Nano Teknoloji ile Geliştirilmiş Duş Başlığının Faydaları

1. İçerdiği filtre sayesinde suyu klordan arındırır ve saçlar için zararlı olan klordan Kurtulmuş olursunuz.

2. Kepek sorununu ortadan kaldırır.

3. Cildi nemlendirir, prüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar.

4. KDF-55 Kalsiyum Sülfit ve Aktif Karbon filtreleri sayesinde sudaki ağır metalleri, kimyasalları ve organik bileşenleri, özellikle de saçlara çok zararlı olan kloru filtreler.

5.Duş filtrenin içerisinde bulunan antibakteriyel ve aktif anyon toplar; görselliklerinin yanında, bakterilere geçit vermemesi ve negatif enerjinizi alması ile sağlınıza katkıda bulunur.

6.Duş başlığında bulunan kartuş jel; limon kokusuyla sizi ferahlatır. Limon kokusu duş jeli etkisi yaratarak duş almayı keyifli hale getirir.

7. Bebeklerin cildi hassastır. Nano duş başlığı sayesinde cildi tahriş olmaz, sudaki ağır kimyasalların bebeğinize dokunmasını engeller ve bebeğinizin cildi her zamanki yumuşaklığını korur.

8.Nano teknoloji sayesinde iyonizer etkisi yaratan duş başlığı, üstün arıtma performansı ile temizlik sağlar.

9.Nano arıtmalı duş başlığı zararlı maddeleri arıtarak suya sağlık katarken, C vitamini içeren nano toplar sayesinde yumuşak doku ve parlak saçlara sahip olmanızı sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir