Genel Kategori

Bebeklerin Suya İhtiyacı Var

Yaşamın başlangıcında ilk altı ayda, her doğan bebek hem besin hem de su ihtiyacını anne sütüyle karşılar. Anne sütünün % 90’ı sudur. Altıncı aydan sonra, sıvı ihtiyacı ağırlıklı olarak anne sütüyle karşılanmaya devam ederken bebek su içmeye de başlamalıdır. İçilecek suyun nitelikleri, özellikle bebekler için çok daha önemlidir.

Bebeklerin bir yaşına kadar böbrek fonksiyonlarının yetersiz olduğu iyi bilindiği için, bebeğe içirilecek suyun mineral içermesi tercih edilmelidir. Bir yaşından sonra bebeğin yiyebildiği besin çeşitliliği ve yediği besin miktarı artar. Besinlerle aldığı su da sıvı ihtiyacını destekler. Ancak, bebeğin vücut ağırlığı artmıştır. Bu nedenle sıvı ihtiyacı da artar. Ve bebeğin su içmeden sıvı ihtiyacını karşılaması mümkün değildir. Bebeklerin vücut ağırlıkları başına erişkinlerden daha fazla su ihtiyaçları olduğu da asla unutulmamalıdır. Bebekler özellikle de 6 ile 24 aylar arasında daha sık ishal olurlar. İshal, kusma ve sulu dışkılamaya neden olduğu için bebeğin sıvı kayıpları artar. Benzer şekilde sıcak aylarda çevre ısısının artması ya da bebeğin ateşli hastalıklara yakalanması da bebeğin sıvı ihtiyacını arttırır.

Susuzluk ve bunun giderilmesi vücutta olağanüstü bir mekanizmayla yönetilir. Ancak bebekler susuzluklarını algılama ve gidermede yetersizdirler. Bu nedenle annelerin bebekelerinin su ihtiyaçlarının arttığı durumları bilmeleri, bebeklerinde susuzluk belirtilerinin gelişip gelişmediğini izlemelidirler. Bebeğin alışılandan daha seyrek bez ıslatması, daha koyu renkli idrar yapması, dil ve dudaklarındaki kuruluk annelerini uyarmalıdır. Bebekte susuzluk belirtileri ortaya çıkmıştır. Hemen bebeğe sık sık su teklif etmeleri gerekir. Susuzluk her canlıyı su içmeye sevk eder. Anneler suyu bebeklerine erişilebilir, görülebilir, hatırlanabilir kılmalıdırlar. Bebekler için temiz su içmek yetişkinlere göre daha önemlidir. Henüz bağışıklık sistemleri tam gelişmemiş olan bebek sağlıksız suya karşı direnç göstermez daha çabuk hasta olur.

Size Royal Grren su arıtma cihazını önereceğim.

Bebekler için özel olarak geliştirilmiş bu sistem sizi ve bebeğinizi sağlıklı suya kavuşmanızı hedeflemiş ve alkali bir su üretmiştir. 8.5 ph değeriyle bol mineralli bir su üreten cihaz Usa malıdır. 8 filtresi ile tertemiz bir suya ulaşan Royal Grren su arıtma cihazları arasında en sağlıklı suyu üreterek titiz ve bebeğini düşünen annelerin bir numaralı tercihi olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir