Genel Kategori

Böbrek Rahatsızlıkları Ve Çözüm Yolları

Böbrekler Ne İşe Yarar

Böbrekler vücudumuzun iki yanında da bulunan, şekli fasulyeyi andıran, 10 cm boyutundaki boşaltım sisteminin üyeleridir. Böbreklerimiz vücudumuzdaki başta üre ve ürik asit olmak üzere atık maddeleri kandan süzerek onların idrar yoluyla uzaklaştırılmasını sağlar. Kalbimizden her dakika pompalanan 5 litre kanın 1 litresi böbreklerden geçerek süzülür. Bu sayede kandaki zararlı maddelerin vücudun her yerine dağılmadan süzülmesi sağlanır.

Böbreklerimiz vücudumuzdaki sıvı-iyon ve asit baz dengesini sağlar. Bunun dışında kan basıncının sürdürebilirliğini ve kimyasal reaksiyonlar nedeniyle oluşan zehirli maddelerin atılmasında görev alır. Kan yapımında görevli ve kemiklerde bulunan mineralleri düzenleyen hormonlar başta olmak üzere çoğu hormonun yapım ve yıkım yeridir.

Böbrek Rahatsızlıkları

Böbrek rahatsızlıkları bilinenin aksine vücutta gizlice gelişir ve sinsidir. Genellikle ağrısız seyreden böbrek rahatsızlıkları çoğunlukla kanlı idrar gelmesi, belin her iki yanının ağrıması veya idrar yaparken ağrı olması sonucunda anlaşılır. Böbreklerinin arıtma su işlevlerinin zorlaşması veya tamamen kaybolması durumunda akut veya kronik rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Bu gibi rahatsızlıkların ortaya çıkması kandaki zararlı maddelerin süzülememesine ve vücuttaki tüm organların zarar görmesine yol açmaktadır. Vücudun tümünü etkileyen bu olumsuzluk bazen komayla hatta ölümle bile sonuçlanabilmektedir.

Böbrek rahatsızlıklarının en yaygın olanları taş hastalıkları, tümörler, kalıtımsal böbrek rahatsızlıkları, böbrek iltihabı, idrar yolları iltihapları, prostat büyümesi ve gebelik zehirlenmesidir. Bunların dışında doğustan böbreklerin oluşmaması gibi problemler de ortaya çıkabilir.

Böbreklerimizin Sağlığı İçin Arıtma Su Kullanmalıyız

Böbrek rahatsızlıkların birçok nedeni vardır. Bunlardan ilki yüksek tansiyondur. Böbrek rahatsızlığı olan insanlarda genellikle yüksek tansiyon çıkmaktadır. Bu ve bunun gibi elimizde olmayan nedenler olsa da kendi kontrolümüzle de böbrek sağlığımızı koruyabiliriz.

Böbrek rahatsızlıklarının değiştirebileceğimiz nedenlerinden biri sağlıksız sulardır. Evimize gelen şebeke sularında veya aldığımız hazır sularda böbreklere zarar verecek birçok madde bulunmaktadır. Bu maddeleri uzaklaştırmak için su arıtma cihazı kullanmalıyız. Arıtma su saf su özelliğinde olup böbreklere fazla yük binmesine engel olur ve sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlar. Arıtma su elde edebileceğiniz en kaliteli su arıtma cihazı markası Royal Green’dir. Royal Green su arıtma cihazları bir çok çeşit bulundurarak her yaştan insanın sağlığını korur ve böbrek rahatsızlıklarından korunmanızı sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir