Genel Kategori

Çocuklar İçin Suyun Önemi

Çocuklarınızın beslenmesine ne kadar dikkat ediyorsanız her gün düzenli olarak yeteri miktarda su tüketmesine de aynı özeni göstermeniz gerekiyor. Çünkü çocukların suya gereksinimleri yetişkinlerden çok daha fazladır. Onların günlük su ihtiyaçlarını karşılamaya yetmeyecek miktarda su tüketmeleri çeşitli rahatsızlıklara davetiye çıkarıyor. Bunun bilincinde olmalı ve çocuklarınızın su tüketimini kontrol altında tutmalısınız.

Çocuğunuzun yeteri kadar su tüketmesini sağlarsanız hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerine çok ciddi bir destek vermiş olursunuz. Aynı zamanda günlük performanslarını da desteklemek adına bol miktarda su içmeleri öneriliyor. Su tüketilen besinleri ve oksijeni organlara taşıyor. Aynı zamanda vücut ısısını dengeliyor, metabolizmayı düzenliyor ve vücuttaki toksik maddelerin atılmasını sağlıyor.

Hepsinden daha da önemlisi çocuklarda bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Bebeklerde de susuzluk huzursuzluğa ve bitkinliğe neden oluyor. Ancak ilk 6 ay bebeğinize su içirmemeli, yalnızca anne sütü vermelisiniz. Çünkü bu süreçte bebeklerin bağışıklık sistemleri henüz devreye girmemiş oluyor. Suyu ne kadar kaynatırsanız kaynatın, içerisindeki mikropları yok edemiyorsunuz ve içirdiğinizde bebeğinize de geçerek hastalanmalarına sebep oluyor. Çocukların su tüketimi yaşına, cinsiyetine, kilosuna, boyuna ve aktivite düzeyine göre değişiyor. Ancak yine de her çocuğun mutlaka alması gereken bir su miktarı var. Yeni doğan bir bebek ile gelişimini tamamlamış bir çocuğun suya ihtiyaç gereksinimi aynı değildir. Yeni doğan bebek su ihtiyacını anne sütü ile alabilmektedir. Büyüdükçe anne sütü yetersiz kalıp su alımına başlaması gerekmektedir .

Çocukların sağlığını düşünen anneler de çocuklar için en sağlıklı suyu tercih ediyor. Çocuklarını düşünen annelerin tercihi tabiki Royal Green çünkü Royal Green Turkiyede piyasaya sunulan arıtma cihazlarının üstünde tasarlanmış bir cihaz olup eşi benzeri yoktur. Her parçası Nsf onayı almış sağlık Bakanlığınca önerilmiş bir cihazdır. 8 filtresi ile suyu en iyi şekilde arıtarak bol mineralli bir su üretir. Musluklara gelen suyu hem siz hemde çocuklarınız gönül rahatlığıyla içebilir.

Royal Green 8.5 ph değerinde su elde eder. Suyun phi onun ne kadar sağlıklı ve kaliteli olduğunun göstergesidir. Türkiye de en çok tercih edilen cihaz olmasının yanı sıra teknik servis açısından da en çok memnun kalınan cihaz olmayı başarmıştır. İnternet üzerinden satışa sunulan Royal greene bir tık kadar yakınsınız.

7/24 size üstün hizmet sunmaktan gurur duyarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir