Genel Kategori, Sağlık

Daha İyi Bir Cilt İçin Her Gün 3 Litre Su İçmek İşe Yarar Mı?

Cilt iyileştirmesi için günlük 3 litre su içme akımı Kuzey Amerika kıtası başta olmak üzere çoğu batılı ülkelerde bir süredir var. Fakat gerçekten bu işe yarıyor mu? Hadi Maria Del Russo‘nun tecrübelerine bakalım!

Kendisi zaten halihazırda oldukça sağlıklı bir insan olduğunu ve hayatının tadını çıkarmaya devam ederken iyi hissetmek için elinden geleni yaptığını ifade ediyor.

Russo, Yoga için şafak vakti uyanıyor ve oldukça dengeli bir diyet yapıyor.

Fakat kendisine hep yeterince su içmediği söylenmiş. Kontrolleri sırasında, doktorları korkunç migrenlerin dehidrasyonla ilgili olabileceğini söylermiş. Ayrıca kendisinin dermatoloğu, daha fazla su içerse sivilcelerinin de muhtemelen iyileşeceğini söylemiş.

Şimdiye kadar bağlantıya geçtiği her estetisyen, onlara günlük olarak ne kadar az su içtiğini söylediğinde onaylamaz bir tavır takınmış. Görünüşe göre su, tüm sorunların cevabıydı.

Her gün birden fazla bardak su içmenin parlak bir ten renginin sırrı olduğu söyleniyor. Bu yüzden de Russo, yüzüne ne yapacağını görmek adına 30 gün boyunca günde üç litre su içmiş.

Kendisinin dikkatini çeken ilk şey boşaltım olmuş. Düzenli olarak en az saatte bir banyo bulmaya çalışıyormuş. Suyu çok hızlı içerse midesi bulanıyormuş fakat çok yavaş içseydi de günün sonunda 3 litreyi geçemezdi. Vücudu nihayet alışırken ve banyo molaları azalırken dahi, ofisteki bazı hamile kadınlar kadar sık ​​tuvalette olduğunu ifade ediyor. Yatağa girdiğinde, sürahisinde hala biraz su kaldığının farkına vardığında büyük bir hayal kırıklığına uğruyormuş…

Kazancı ise cildinde ve hayatının diğer bölümlerinde bazı olumlu değişiklikler görmesi olmuş. Su yüzünde yaprak gibi yumuşak bir his uyandırmasa dahi, çenesini ve yanaklarını kaplayan sivilcelerin sayısında bir azalma görmüş. Ayrıca büyük bir parıltı varmış – o kadar ki fondöten sürmeyi bırakmış ve sadece kapatıcı kullanmış. Suyun bununla bir ilgisi olduğundan emin olmasa da saçlarının daha yumuşak ve dokunuşta daha parlak göründüğünü ifade ediyor.

Ayrıca sahip olduğu enerji miktarı kendisini tamamen şok etmiş. Her sabah alarmı çaldığında yataktan fırlar haldeymiş ve yoga dersleri de kolaylaşmış. Eğitmeni bile enerji seviyesinin daha yüksek olduğunu fark ettiğini söylemiş. Ayrıca sabah 7 dersleri için bodega kahvesini matının yanında stüdyoya koymadığını da fark etmiş. Sık sık atıştırma ihtiyacı hissetmemiş, şeker arzusu neredeyse ortadan kalkmış ve tüm bu suyu içerken tek bir migren olmamış.

Yine de Russo için en iyi kısım? Akşamdan kalma yok! Peki gerçekten her gün üç litre mi içiyor? Kesinlikle hayır. Yolun yarısını geçerse şanslı hissediyor.

Kısaca yeterince su içmek sağlıklı bir cilt bakımı rejiminin bir parçası mı? Kesinlikle!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir