Genel Kategori

En sağlıklı su hangisi?

En sağlıklı su hangisi?
Bir su paketlenip  satışa sunuluyorsa, veya şehir şebeke sistemine veriliyorsa sağlıklı olmak zorunda. En sağlıklı ve güvenilir su ise ister şehir şebeke suyu olsun, isterse şişelenmiş su olsun Dünya sağlık Örgütü 'İçme Suyu Rehberi' ile uyumlu olan sudur. Uluslararası kıstas ve standartlar bu rehberde yer alır ve ülkemizdeki yasal düzenleme ve yönetmeliklerde de geçerlidir. Şişelenmiş sularda en ideal malzeme camdır. Ama polikarbon ve PET ambalajlar kullanım ve taşıma kolaylığı sağlar. İçme suyunu da evimizde musluktan ya da damacanadan cam şişeye boşaltarak muhafaza etmeli ve kullanmalıyız. 
 

Çok su içmenin yararları çok anlatılıyor fakat tam olarak nedir?
Su vücudumuzdaki tüm fizyolojik işlevlerde ana maddedir ve canlılık deposudır. Canlılığımızı elde eden metabolik süreçler için temel kaynak ve en uygun ortam görevini su üstlenmiştir. Yalnızca su içerek uzun süre yaşayabiliriz. Oysa susuzluğa sadece 1-2 gün tahammül edilebilir. Sonrası ölüm tehlikesi ortaya çıkar. Su, vücutta metabolizmada açığa çıkan atıkların atılmasını da sağlar. En fazlaca idrarla daha az dışkı ile doğal olarak bir miktar suyu dışarıya atarız. Bu da günde toplam 1,5 litre kadardır. suyun sıcaklığına ve fizyolojik aktiviteye bağlı olarak miktarı değişse de ciltten terle ve akciğerlerden solunumla kaybedilen 1 litre kadar suyu da eklersek, günde 2,5 litre su yitirilmesine uğrarız. Bu miktarın sağlıklı bir yaşamda yerine konulması şarttır. Bu yüzden, günde minimum 2,5 litre su içmemiz şarttır. Bunun yarım litresi günlük besinlerden de alınabilir. Erkeklerin su bilançosunun kadınlara gore birazcık yüksektir. Bundan dolayı bir adam averaj 2.9 litre/gün, bir hanım ise 2.2 litre/gün kadar su almalıdır. 

Vücut susadığında bunu hissettirmiyor mu? Susamadan su içmek gerekir mi? Yararlı bir alışkanlık mı?
Evet, susamadan su içmek gerekir. Çünkü susuzluk hissi, vücudun su gereksiniminin yeterli boyutta karşılanmadığını gösteren bir alarmdır. Günlük su gereksinimimizi karşılamak için susamayı beklememeliyiz. 

MUSLUK SUYU İÇMEK DOĞRUMU
 

Siz musluk suyu içiyor musunuz?
Ben musluk suyu içmiyorum. Damacana  su da  çok nadir tüketiyorum. Arıtma cihazlarından geçirilmiş ve mineralleri eklenerek pH değeri yükseltilmiş şebeke suyunun içilmesini önerebilirim. Her koşulda organik mineralli ve gerçek kaynak sularını yeğliyorum. Sebebi içim kolaylığı ve alışkanlığı yanında sağlığı destekleyici özellikler taşıyor olmaları. Mineralli su, her vakit çok daha yararlıdır. Su Arıtma organik mineralli suların moleküler yapıları işlenmiş veya arıtılmış suları daha sağlıklı ve insan sağlığı için gerekli mineralleri içeriyorlar. Bu mevzuda birçok bilimsel araştırma yapıldı. Örneğin bazı bölgelerde kalp-damar hastalıklarından ölümlerin daha az olduğu bulunmuş oldu. Bunun nedeni bu bölgelerdeki insanların tükettiği suların zengin mineralli olmasıydı. Royal Green arıtma cihazlarının temel özelliği ise sudaki mineralleri tekrar suya kazandırmasıdır. Dünya sağlık Örgütü de bu tür "organik" suların içilmesini öneriyor.

Bu arada belirtelim ki arıtma cihazlarının uygun bakımı yapılmazsa, mikrop yuvasına dönebildiklerini araştırmalar göstermiştir. Bu yüzden firmanın belirlediği ve filtrlerin kirlendiği vakit yenisi ile değiştirilmesi sağlık açısından önemlidir. Royal Green su arıtma firması bunuda düşünerek royal green elit modeli su arıtma Cihazını geliştirerek fitre takibi yapan elektronik micro computer sistemli ro kontrol ünitesi kullanmış olup bu tür olumsuzluklardan sağlığınızı korumuş oluyorsunuz.

royal green elit

Her arıtma cihazı su arıtma cihazı değildir. Özellikle uzak doğu ürünü olan 5 aşamalı su arıtma cihazlarından özellikle uzak durmanızı tavsiye ederiz bu tür cihazlar sağlığınızı korumak yerine tam tersine riske atmaktadır. NSF onayı olan cihaz ve filtre kullanmanızı ve Made in USA malı filtreler gerçek anlamda %100 performansla su arıtma işlevini yerine getirmektedir. Royal Green firmasının arıtma cihazlarındaki aksamlar tamamen organik olup pp5 plastik numaralı kaliteli malzemeler kullanmıştır. 81 ildeki yaygın servis ağı ile tüm Türkiye'de ücretsiz montaj ve servis hizmetinin yanı sıra uygun filtre bakım peryotları ile sizin bütcenizide koruma altına almaktadır. en sağlıklı su royal green elit dijital su arıtma cihazı suyudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir