Genel Kategori, Su Arıtma Cihazları, Su Arıtma Gündem Haberleri

Evinizde Doğru Su Filtresi Sistemini Seçmek İçin İpuçları

Evinize giren suyun iyi arıtıldığından emin olmak için su filtresinin ana kaynağa bağlanması gerekir. Su filtreleme işlemi, suyun arıtılmasını ve hoş bir tada sahip olmasını sağlar.

  1. Su Filtresinin Boyutu Önemlidir

Su arıtma cihazı satın alırken , boyut önemlidir. Büyük bir filtre size uzun bir süre hizmet edebilir ve su kaynağı artacaktır. Dakikadaki litreyi ve basıncı belirlediği için her zaman portun boyutunu kontrol edin.

  1. İhtiyacınız Olan Su Filtresinin Türünü Belirleyin

Suda bulunan kirletici maddelerin türü, ihtiyacınız olan su filtresi türünü belirlemenize yardımcı olmalıdır. Bir profesyonele danışın ve evinize akan suda bulunan bazı kirleticiler hakkında biraz bilgi verin. Belediye hizmetleri evinize su sağlıyorsa, kloru, tortuları, kimyasalları ve mineralleri ortadan kaldırabilecek bir su filtresi sistemi almanız gerekir. Suyu analiz edebilecek ve ardından testin sonuçlarına bağlı olarak satın almak için en iyi su filtresini önerebilecek bir profesyonelden hizmet almanız önerilir.

  1. Evinizdeki Farklı Cihazların Akış Hızını Anlayın

Su akışı dakikada litre cinsinden ölçülür. Bir su filtresi satın alırken, önce su sebili gibi cihazlar için üretici tarafından verilen teknik özelliklere bakın. Bir duş başlığı için akış hızı dakikada yaklaşık yirmi üç litredir. Öte yandan, tuvaletlerin debisi dakikada 23 litre. Ailenizin büyüklüğünü, evinizdeki cihazların sayısını ve akış hızlarını göz önünde bulundurun ve filtrenin sahip olması gereken önerilen akış oranını belirlemeye yardımcı olacak bir profesyonelden hizmet alın.

Düşük debili bir su filtresi aldığınızda, su akışı kesintiye uğrayacak ve basınç düşük olacaktır.

  1. NSF Sertifikalı bir Sistem Arayın

Su filtresi sisteminin NSF onaylı olduğundan emin olun. Filtrenin boyutuna bakılmaksızın, sertifikalı olması gerekir. Filtreyi satın almadan önce contayı kontrol edin. Su filtresinin yetkililer tarafından onaylandığına ve test edildiğine dair bir işaret bulunduğundan emin olun.

  1. Filtrasyonun Amacını Belirleyin

Su filtreleri farklı boyutlarda gelir ve akış hızı değişir. Bazı su filtreleri evde kişisel kullanım için çok uygundur, diğerleri ise ticari sektör içindir. Depolama tankı olan ev sahipleri için, tüm ünite için doğru boyutta bir su filtresini kolayca bulabilirsiniz. Doğrudan su kaynağına güveniyorsanız, filtrenin boyutu günlük kullandığınız su miktarına bağlıdır.

Sonuç

Eski bir su filtresi sisteminiz varsa ve onu modern bir sistemle değiştirmeniz gerekiyorsa, yukarıda listelenen ipuçları doğru su filtreleme sistemini seçmenizi sağlayacaktır. Su filtresi sisteminin sertifikalı ve onaylı olduğundan emin olun. Eviniz için en iyi su filtre sistemini ölçmek için su kalitesi de belirlenmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir