Genel Kategori

Evlerde Hazır Su Yerine Daha Temiz Ve Sağlıklı Olan Su Arıtma Cihazlarını Kullanın

Su arıtma cihazları son günlerde gittikçe yaygınlaşıyor. Evlerdeki musluk suyundan şikayetçi olan tüketiciler çözümü su arıtma cihazlarında buluyor. Su arıtma fiyatları da buna bağlı olarak son günlerde değişmekte. Royal Green firması da bu alanda uygun fiyata kaliteli hizmet sunan üreticilerden birisidir. Bu başlığımızda musluk sularının genel zararlarından ve cilde olan zararlarından bahsedeceğiz.

Musluk Suyu Kireçlidir

Musluk suları arıtılmadan kullanıldığı takdirde ev eşyalarında bile hasara veya kötü gözüken kalıntılara sebep olur. Bunu anlamanın en basit yolu çaydanlığınıza bakmanızdır. Kirecin eşyalara zararı olduğu gibi aynı zamanda insan vücuduna da zararları vardır. Çünkü insan vücudu hafif alkali yapıda olmakla birlikte alkali suya ihtiyaç duyar. Kireçli su ise yapısındaki bazı kimyasallar ve kirletici maddelerden dolayı asidik yapıdadır. Bu sebeple bir çok hastalık için tehdit unsurudur. Hatta pH oranı uygun seviyede olmayan sular kişinin yağ yakımını zorlaştıracağı için kilo almasına bile sebep olabilir. Zayıflamak için ise alkali sular tercih edilmelidir. Bunun için uygun su arıtma fiyatları olan Royal Green su arıtma cihazlarını kullanarak pH değeri yüksek su temin edebilirsiniz.

Kireçli Suyun Cilde Zararları

Musluktan gelen kireçli suyun içerisinde bulunan ağır metaller zincirleme bir reaksiyon ile cildimiz üzerinde bir çok zararlı etkilere sahip olabiliyor. İşte bu zararlardan bazıları;

  • Kireçli sudaki ağır metaller zamanla cilde yerleşebiliyor. Böylelikle başta güneş hasarları ve güneş yanığı olmak üzere bir çok zararlı etkiye sahip olabiliyor.
  • Bu ağır metaller cilt gözeneklerini kapatmasıyla siyah noktaların oluşumuna sebep oluyor.
  • Kalsiyum ve magnezyum gibi maddeler ciltte sivilce problemine sebep olabiliyor.
  • Sudaki ağır metaller aynı zamanda cildin kırışmasına, çizgiler oluşmasına neden olarak erken yaşlılık gözükebiliyor.
  • Musluk suları içerisindeki tuz ve ağır metaller sebebiyle ciltte kızarıklıklar ve güneş yanıkları olmasına sebep oluyor.

Uygun su arıtma fiyatları ile sektörde dikkat çeken Royal Green firmasını tercih ederek kaliteli ve organik filtreye sahip bir çok onay belgesi olan su arıtma cihazları kullanabilirsiniz. Böylelikle cildiniz için daha sağlıklı su kullanabilirsiniz. Alkali su cildinizin nem oranını korur ve genç bir görünüm kazandırır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir