Genel Kategori

George Eustice, Su Firmalarının Kanalizasyon Salımlarını Kesmesi Gerektiğini Söyledi

Çevre sekreteri, su şirketlerinin fırtınalardan sonra kirliliği boşaltan taşmalara çok güvendiğini söyledi

Thames Water Utilities kanalizasyon temizleme ekibi, Blackfriars'ta Fleet River'ın Viktorya dönemi yapımı fırtına kanalizasyonunu inceliyor.
Thames Water Utilities kanalizasyon temizleme ekibi, Fleet River’ın Londra’daki Blackfriars’daki Viktorya dönemi yapımı fırtına kanalizasyonunu inceliyor.

Çevre sekreteri George Eustice , su şirketlerinin nehirlere ve kıyı sularına ham kanalizasyon salımını azaltma taahhüdünde bulundu. Eustice, su şirketlerinin kanalizasyon suyunu su yollarına boşaltmak için fırtına taşmalarına “hala çok fazla güven duyduğunu” söyledi.

Nehirlerdeki kanalizasyon kirliliği üzerindeki artan baskının ardından kurulan bir hükümet görev gücü, su şirketlerinin fırtına taşmalarından kaynaklanan kirlilik deşarjları konusunda daha şeffaf olmayı kabul ettiklerini duyurdu. Görev gücü, fırtına taşmaları yoluyla kanalizasyon salınımlarının zararını azaltma hedefi üzerinde anlaştığını söyledi.

Su şirketlerinden elde edilen koruyucu veriler , 2019 yılında dokuz İngiliz su şirketinin arıtılmamış lağım suyunu 204.134 kez nehirlere saldığını gösteriyor. Fırtına taşmaları yoluyla kanalizasyon boşaltımlarının ancak aşırı hava koşullarından sonra gerçekleşmesi gerekiyor.

Bir özel üyenin tasarı Muhafazakar milletvekili Philip Dunne tarafından teşvik nehirlere ham kanalizasyon, deşarj durdurmak için su şirketleri zorlamak amacıyla, cuma günü olduğu ama çünkü iptal edildi ikinci okumada, önce 100’den fazla milletvekilinin desteğini çekmişti koronavirüs kısıtlamaları.

Eustice, Dunne tasarısının “özellikle fırtına taşmalarında daha ileri ve hızlı gitme” hedeflerini desteklediğini söyledi.

“Temiz ve sağlıklı nehirler çevremiz ve vahşi yaşam için hayati önem taşıyor, bu yüzden endüstriye ulaşmak ve fırtına taşmalarının kullanımını mutlak minimumda nasıl tutabileceğimiz konusunda fikir birliğine varmak için görev gücü oluşturduk” dedi. “Her zaman iyileştirmeler yapılıyor ancak su şirketleri hala bunlara çok fazla güveniyor. Görev gücünün, zararlarını ortadan kaldırmak için uzun vadeli bir hedef üzerinde anlaşmaya vardığını görmek güzel. “

Hükümet yetkilileri, Çevre Dairesi, su endüstrisi ve Ofwat’tan oluşan görev gücü cuma günü taşmalardan kaynaklanan zararı azaltma amacını kabul ettiğini söyledi.

Kanalizasyona Karşı Sörfçü aktivistleri fırtına taşması kirliliğine karşı gösteri yapıyor.
Weston-super-Mare’deki Kanalizasyona Karşı Sörfçü aktivistleri, fırtına taşması kirliliğine karşı gösteri yapıyor.

Görev gücü, su şirketlerinin tüm yıl boyunca yüzme sahalarında kanalizasyon deşarjları ile ilgili gerçek zamanlı veri sunmayı kabul ettiğini bu da sörfçüler yüzücüler ve diğer su kullanıcılarının en son bilgileri kontrol edebileceği anlamına geldiğini söyledi. Ancak Birleşik Krallık’taki bir nehrin yalnızca bir bölümü belirlenmiş yüzme suyudur bu nedenle değişiklikler nehirler için geçerli olmayacaktır.

Görev gücü, su şirketlerinden fırtına taşmaları kullanımları hakkında web sitelerinde yıllık izleme verilerini yayınlayacakları konusunda anlaştıklarını söyledi, böylece kullanımlarını azaltmadaki ilerlemenin izlenebilmesi sağlandı. Çevre Ajansı bu verileri halkın kolayca erişebileceği bir yıllık rapor halinde derleyecektir.

Ajansın başkanı Emma Howard Boyd şunları söyledi: “Kolayca erişilebilen verileri yayınlamak, aşırı fırtına taşmalarının aşırı kullanımını tersine çevirmek için önemli bir adımdır, ancak açıklama yalnızca başlangıçtır. İnsanlar ilerlemeyi görmek ister.

“İngiltere’nin 240.631 km’lik nehrindeki su kalitesi herkesin sorumluluğudur ancak su şirketlerinin tüm ülkenin gerekli büyük değişiklikleri yapmasına yardımcı olma konusunda çok önemli bir rolü vardır. Bugünün hırsını eyleme dönüştürmek için onlarla, hükümetle ve milletvekilleriyle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. ”

Dunne şunları söyledi: “Nehirlerimize rutin olarak dökülen kanalizasyonun boyutunu keşfettiğimde şok oldum. Su kalitesinin kötü olması, temiz nehirlere bağımlı olan ve halkın nehirlerimizden sağlıklı yararlanmasını riske atan su türleri üzerinde çok zararlı bir etkiye sahiptir. Bu hükümetin bunun değişmesi gerektiğini kabul etmesinden gerçekten memnunum. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir