Genel Kategori

Greta Thunberg: Eylemlerimizin sesi duyuluyor ancak siyasetçiler eyleme geçmiyor

Genç iklim aktivisti Greta Thunberg Madrid İklim Zirvesi (COP25) için geldiği İspanya’da konuştu ve “iklim eylemcilerinin sesi artık duyuluyor ancak politikacılar hala eyleme geçmiş değil” dedi.

Her geçen gün iklim aktivistlerinin seslerinin daha da güçlendiğini ifade eden Thunberg, bunun siyasi eyleme dönüşmemesinin zaman kaybına neden olduğunu kaydetti.

Madrid’de gerçekleşen zirvenin paneline konuşmacı olarak katılan İsveçli Thunberg, küresel çapta başlattığı ‘Gelecek için Cumalar’ adlı gençlik hareketi ile tanınıyor. Thunberg her çağrı yaptığında dünyanın her köşesinden öğrenciler o hafta Cuma günü okula gitmiyor ve iklim gösterisi yapıyorlar.

‘Henüz hiçbir şey başaramadık’

“İnsanlar iklim krizi ve ekolojik dengenin bozulması nedeniyle hayatlarını kaybediyorlar veya büyük acılar çekiyorlar. Harekete geçmek için daha fazla bekleyemeyiz” diyen Thunberg, Madrid’teki görüşmelerin somut bir noktaya varmasını ümit ettiğini söyledi ve şunları ekledi:

“Bir yandan baktığınızda şimdiye kadar hali hazırda çok şey başarmışız gibi duruyor ancak başka bir açıdan baktığınızda aslında henüz hiçbir şey başaramadık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir