Genel Kategori

İbrahim Saraçoğlu’ndan Suyun Fayaları

Marmara Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu , cildi çabuk yaşlanan kadınlara tavsiyelerde bulundu. İnsanın gençliğini ihtiyarlığı için yaşadığını dile getiren İbrahim Saraçoğlu, suyun faydalarının üstünde önemle durdu. Suyun yerine başka birşey olmaz Saraçoğlu, “Bol su içeceksiniz.

Günde en az 1,5 litre su içeceksiniz. Suyun yerine başka bir şey olmaz. ‘Havuç suyu içeyim, portakal suyu içeyim’ demeyin. Az su içende selülit gelişir. Kadınlar erkeklere nazaran daha az su içer. Az su içen bayanların saçları canlılığını kaybeder. Su içeceksiniz. Su az içilirse saçları da matlaştırır. Acı, baharat, sarımsak ve domates çok faydalı. Sivilcileri olanlar bu gıdalara karşı ölçülü olacaklar” dedi.

 ”Cildin hava ile temas etmesi lazım” Ayrıca maydanozun faydalarına da değinen Saraçoğlu, ” Anadolu köylüsünün pazarlara getirdiği küçük yapraklı maydanozda şifa saklı. İnsanın gözünü boyamak için yakışıklı elmaları satıyorlar. Ama tadı ve tuzu yok. Domatesi mevsiminde tüketmeye bakın. Topraktan alınan gıdalar çok faydalı ama onu değiştirmemeliyiz. Cildi örten bazı kozmetikler var . Bazı sanatçıları görüyorsunuz.

Makyajsız gördüğünüz zaman ciltte leke var. Cildinizin havayla temas etmesi lazım. Üzerine katman katman bir şeyler sürerseniz ekranda güzel görünebilir. İşin aslında ise cilde zarar verirsiniz.” şeklinde konuştu. “CİLDİNİZİN GÜZELLİĞİ İÇİN TEMİZ HAVADA DOLAŞIN” Ruh sağlığının cildi genç tuttuğunu ifade eden Saraçoğlu, ”Cildinizin güzelliği için temiz havada dolaşın. Mümkün olduğu kadar katkı maddeli kimyasallardan uzak durun.

Tıpkı proteinler gibi hareket eder. Vücuttan terleme yoluyla atamazsınız. Şimdi ciddinizi tazelemek istiyorsunuz, lahananın faydasını görürsünüz. Lahanayı 15 dakika kaynatıp suyunu içtiğinizde yağ dokusundaki toksinleri atarsınız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir