Genel Kategori

İçme Suyunda ki Sorunlar

Dünya Sağlık Örgütü ve BM çocuk fonu raporlarına göre yaklaşık olarak 6 milyar olan dünya nüfusunun yarısına yakın kısmının kullandığı sular temiz ve hijyenik olmayıp 1 milyardan fazla insan güvenilir içme suyu kaynaklarına sahip değildir. Bu güvensiz su kaynaklarının çoğu ne yazık ki gelişmekte olan ülkelerde olup su kaynaklı  diyarı ve diğer hastalıklar nedeniyle oldukça yoğun sağlık sorunları yaşanmaktadır. 

1966 yılında diyareden kaynaklanan hastalıklar sebebiyle çoğu çocuk yaşta olmak üzere 2500 kişi hayatını kaybetmiştir. Gelişmekte olan ülkelerde meydana gelen ve ölümle sonuçlanan enfeksiyon hastalıklarının %de 45i kirli sulardır. Bu istatistikler suyun temiz olarak ve doğallaştırılmış haliyle kullanımının ne kadar çok önem taşımakta olduğunu gösterir. Aslında su bilinmeyen yada örgütlü kalmış bir çok sağlık sorununu ortaya çıkarmada öncü rol oynar. Bunlar daha çok metobolik yada pskolojik hastalıklardır. Gelişmiş ülkelerde son zamanlarda yoğun artış olan hastalıklara bakıldığında bunların temel nedeninin bedende biriken asitik toksin maddelerden kaynaklıdır. Hipertansiyon, diyebat, depresyon, kemik erimesi, kanser ve daha birçok hastalığın sebebi asitik toksin madde olduğu yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır. 

İçme suyunda meydana gelen ufak bir olumsuz etkilenme bile bedenin tüm kimyasına tesir eder. Şehir şebeke sularının arıtılması sırasında yapılan dezenfeksiyon evdeki musluklarımızdan sağlıklı su içtiğimiz anlamına gelmez. Bunun sebebi arıtma tesislerinde arıtılan suyun evlere kadar ulaşan borular içinde ki yolculuğu ve hemen tüm evlerde bulunan su depolarında içinde bekletilmesi sırası kimyasal ve bakteriyel olarak kirlenmesidir. Ayrıca bakteri yada virusten arınmış bir suyun tam anlamıyla sağlıklı su olduğunu ifade edemeyiz. Yani her arıtma cihazı sağlıklı su arıtmaz. 

En kaliteli su arıtma cihazı olarak Nsf onayı almış bir cihaz olan Royal Green her türlü mikroplardan suyu arıtmış ve içerdiği aktif karbon filtreler sayesinde suda gerekli mineralleri tutmuş ve tatlandırıcı post karbon filtreler sayesinde suya hem kalite hemde lezzet bırakmıştır.

Hem kaliteli hemde lezzetli su içmek ve sağlığınızı korumak istiyorsanız sizde Royal Greenle tanışın ve suyun tadını çıkarın….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir