Genel Kategori

Kaynatılan Suların İçindeki Mikroplar Ölmez

Suyun 15 dakika veya daha uzun süre kaynatılması belli başlı bazı mikroorganizmalardan ısıya dayanıksız olanları öldürür. Fakat bazı mikroplar ise ısıya dayanıklıdır. Suyu kaynatma işlemiyle Dolayısıyla mikroplardan tam anlamıyla kurtulamadığınız gibi su içerisindeki arsenik, demir ve partikül gibi bileşenler üzerinde etki yapamazsınız. Sudaki kireç ve zararlı kimyasallar zamanla vücudunuzda birikerek hayati bir tehlikeye maruz bırakır. Suların mikroplardan ve zararlı kimyasallardan temizlenmesinde en iyi yollardan birisi de su arıtma sistemi kullanmaktır.

Sular Nasıl Kirleniyor

Normal şartlarda maden suları ve kaynak sular yeraltında temiz olarak muhafaza edilir. Fakat bu kaynak eğer açığa çıkmış ise ve insan veya diğer canlıların kullanım alanları içerisindeyse bu canlıların kullanımından dolayı kirlenmeye başlayabilir. Bu şekilde kirlenmiş olmasa bile suyun evlerimize gelene kadar geçtiği bir çok aşama vardır. Musluk suları için şebeke hattındaki borular ve damacana sular için ise paketlenme, şişeleme ve depolanma dönemlerindeki adımlar suların güvenilirliğini ve temizliğini kaybetmesi için yeterlidir. İşte bu yüzden su arıtma sistemi ihtiyacı duyulmaktadır.

Suyu Kaynatarak Temizlemek Ve Mineraller

Yukarıdaki paragraflarda bahsettiğimiz gibi suyu kaynatarak temizleme yöntemi doğru bir yöntem değildir. Çünkü kirlenmiş suyun kaynatılarak tam anlamıyla temizlenmesi mümkün değildir. Ayrıca bu kaynatma işlemi temizlemek bir yana suyun içerisindeki bazı minerallerin yapısını bozmaya ve hatta yok olmasına neden olabilir. Dolayısıyla sağlıklı su tüketimi için sağlıklı bir arıtma yapmamız gerekmektedir. Bunun en iyi çözümlerinden birisi su arıtma sistemi kullanmaktır.

Su Arıtma Sistemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Su arıtma sistemi alırken dikkat etmemiz gereken noktalardan birisi filtrelerin doğallığıdır. Filtrelerde yapay madde ve tatlandırıcıların olması, suya katkı maddesi dahil etmesi vücudumuz için tehlikeli olmaktadır. Bu yüzden doğal filtreler kullanılan sistemler tercih edilmelidir. Royal Green firması doğal filtre kullanan üreticilerinden birisidir. Hatta Türkiye'de ilk olma ünvanını almıştır. Ayrıca su arıtma sistemlerindeki filtrelerin belirli periyotlarda değişmesi gerekmektedir. Bu filtre değişimine de önem verip dikkat etmek gerekmektedir. Böylelikle su içerisindeki mikrop ve benzeri zararlı maddelerden kurtulup, sağlıklı bir su içme imkanına kavuşuruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir