Genel Kategori

Klinik Araştırmada Her Yemekten Önce İki Bardak Su Kilo Vermeyi Hızlandırdı!

Su depolama tankı nedir?

ABD’de bir konferansta bir klinik araştırmanın sonuçlarını bildiren araştırmacılar, her öğünden önce iki bardak su içen katılımcıların, aynı diyeti uygulayanlara göre 12 haftalık kalori kontrollü diyete göre ortalama 5 kilo daha fazla kilo verdiklerini bulduklarını söylediler. Virginia, Blacksburg’daki Virginia Tech Ziraat ve Yaşam Bilimleri Koleji’nde İnsan Beslenmesi, Yiyecekler ve Egzersiz Bölümü’nde doçent olan Dr.Brenda Davy ve çalışmanın kıdemli yazarı, Amerikan Kimya Derneği’nin 240. Ulusal Toplantısı’na ( ACS), 22-26 Ağustos tarihleri ​​arasında Boston’da gerçekleşen, su alımını artırmanın kilo vermenin etkili bir yolu olduğunu gösteren ilk randomize kontrollü çalışma olduğunu söyledi. Henüz hakemli bir dergide yayınlanacak olan çalışma, Davy ve ekibinin orta yaşlı ve yaşlı insanların iki bardak içtikleri takdirde öğün başına 75 ila 90 kalori daha az tükettiklerini buldukları daha önceki bir çalışmanın devamı niteliğindedir.( yemeye başlamadan hemen önce su)

Son çalışmada Davy şunları bulduklarını söyledi:

“12 hafta boyunca, günde üç kez yemeklerden önce su içen diyet yapanlar, su alımını artırmayan diyet yapanlara göre yaklaşık 5 kilo daha fazla verdiler.”

insanları şekerli, yüksek kalorili içecekleri azaltmaya ve daha fazla su içmeye çağırdı: Davy, “Kilo kontrolünü kolaylaştırmanın basit bir yolu” dedi.

Davy, bazıları uzun zaman öncesine dayanan çok sayıda anekdot raporu varken, suyun insanların kilo vermesine yardımcı olabileceğini, şaşırtıcı derecede az bilimsel kanıt olduğunu söyledi. Bazı çalışmalar bunu ima etti, ancak bu iddiaya, içenlerle yemekten önce su içmeyenleri karşılaştırarak bakılan ilk “altın standart” klinik olarak kontrollü çalışmadır.

Çalışma için Davy ve meslektaşları, yaşları 55 ila 75 arasında değişen 48 yetişkini kaydetti ve her birini rastgele iki gruptan birine atadı: su içenler ve su içmeyenler.

Su içenler, her öğün yemeye başlamadan hemen önce 8 onsluk iki bardak su içerken, susuz içenler içmedi. 8 onsluk bir fincan yarım litre veya çeyrek litrenin (237 ml) biraz altındadır. Her iki grup da çalışmanın 12 haftasında düşük kalorili bir diyet yedi. Bu süre zarfında su içenler ortalama 15,5 pound (7 kg), susuz içenler 11 pound (5 kg) kaybetti.

Davy, yemekten önce su içmenin nedeninin sıfır kaloriye sahip olması olduğunu, ancak yemeye başlamadan önce kısmen tok hissetmeniz ve yemek sırasında daha az kalori tüketilmesi ile sonuçlandığını söyledi.
Ayrıca gün içinde şekerli kalorili içecekleri suyla değiştirmenin de kalori alımını azaltmanın iyi bir yolu olduğunu söyledi. Örneğin 12 onsluk normal soda (yaklaşık 350 ml) konservesi yaklaşık 10 çay kaşığı şeker veya 150 kalori içerir.

Federal Hükümete tavsiyelerde bulunan Ulusal Akademiler Tıp Enstitüsü gibi resmi kurumlar, sağlıklı insanların ne kadar su içmeleri gerektiği konusunda onlara doğal susuzluğun yol göstermesine izin vermeleri gerektiğini söylüyorlar, ancak genellikle bunun günde yaklaşık 9 bardak sıvı ile sonuçlanması gerektiğini tavsiye ediyorlar. kadınlar için su ve erkekler için 13 bardak dahil. Bununla birlikte, çok fazla su içmek tehlikeli olabilir ve su zehirlenmesi adı verilen nadir ancak ciddi bir duruma neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir