Genel Kategori

March 22: World Water Day

World Water Day 2021

Tatlı suyun önemine dikkat çekmek ve tatlı su kaynaklarının sürdürülebilir yönetimini savunmak için her yıl 22 Mart Dünya Su Günü düzenlenmektedir. 2021 Dünya Su Günü Teması:Suyun Değeri” Bu Gün, suyla ilgili konular hakkında daha fazla bilgi edinmek, başkalarına anlatmak için ilham almak ve bir fark yaratmak için harekete geçmek için bir fırsattır. Su, yaşamın temel yapı taşıdır. Susuzluğu gidermek veya sağlığı korumak sadece gerekli olmanın ötesinde bir şeydir; su, istihdam yaratmak ve ekonomik, sosyal ve insani kalkınmayı desteklemek için hayati önem taşır.

22 Mart Dünya Su Günü

A new World Water Development Report is released each year on or near World Water Day, to provide decision-makers with tools to formulate and implement sustainable water policies. This report is coordinated by UNESCO’s World Water Development Programme (WWAP) on behalf of UN-Water. The annual theme for World Water Day is aligned with the focus of the report.

Dünya su günü 2021

UNESCO also contributes to the observance of World Water Day within the activities of its International Hydrological Programme (IHP), which worlds all year long to build the scientific knowledge base to help countries manage their water resources in a sustainable way.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir