Bilim

Maynskaya hidro projesi, Rusya için yeni çark

Leningradsky Metallichesky Zavod, Maynskaya hidroelektrik projesinin 3. Ünitesi için döner kanatlı bir pervane üretti ve ekipman bu ay santrala teslim edildi. Bu, Maynskaya yenileme projesinin bir parçası olarak üretilen üç pervaneden ilkidir.

Yeni pervanenin tasarımı, yağlama gerektirmeyen modern bir karbon-cam-epoksi kompozit malzemeden yapılmış bıçak döndürme mekanizmasının montaj takımlarını (yatakları) içerir. Buna ek olarak, tasarım şu özelliğe sahiptir: Hidro türbin durdurulduğunda, şaft içinde ve çarkın içinde bulunan yeni boru ve delikler sistemi, gövde contalarının ve kanat flanşlarının durumunun izlenmesine izin verir. Sökülmeyen pervane, bu da Müşterinin üniteye bakım masraflarını önemli ölçüde azaltır.

Maynskaya için hidro-türbin ekipmanı tedarik sözleşmesi Eylül 2018’de Power Machines ile RusHydro arasında imzalandı. Power Machines’in yükümlülükleri kapsamında 1, 2, 3 numaralı ünitelerin hidro türbinleri için ekipman üretimi ve tedariki de yer alıyor. ve kurulum denetim hizmetleri.

Proje uygulaması sonucunda hidro türbinlerin verimliliği artırılırken, her birinin kapasitesi (maksimum basma gücünde) 110MW’den 113.5MW’a çıkarılacaktır.

Power Machines bugüne kadar 3 numaralı Ünite için bir kılavuz kanat, bir pervane odası, bir yağ basıncı ünitesi ve türbin otomasyon ekipmanının yanı sıra 1, 2 ve 3 numaralı Üniteler için yedek parçalar üretmiştir. 3 No.lu ünitenin 2021 yılı sonunda devreye alınması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir