Genel Kategori

Mineralli Su ve Faydaları

Mineralli Su ve Faydaları

Mineral, hayatımız için çok gerekli, birçok yönden gelişmemize katkı sağlayan, doğada katı halde bulunan kristallerdir. Mineral doğada en çok suda bulunmaktadır. Bu yüzden içtiğimiz suyun önemi gerçekten son derece önemlidir. Çeşmeden akan sular yerine arıtma firmaları  tarafından satışa sunulan cihazlarından çıkan arıtma suyu içmek daha yararlı olacaktır. Sudaki bakteri ve mikroplardan arındıran cihaz ile mineral akışı daha fazla olup suyun yararı da maximum seviyeye çıkmaktadır. Bu sayede sudaki mineral miktarı fazla olacağından bizim mineralden sağladığımız fayda da o kadar yüksek olacaktır. Mineralin içinde bulundurduğu kalsiyum, potasyum, magnezyum, florür. sodyum, fosfat gibi maddeler vücudumuzun gelişimine büyük katkıda bulunmaktadır. Ayrıca bilinenin aksine arıtma firmalarından temin edilen arıtma cihazlarındaki arıtma suyu mineralleri öldürmez. Sadece sudaki mikrop ve bakterileri kırar. Peki mineral insan vücudunda ne gibi gelişimlere katkı sağlar ?

Mineralli Suyun İnsana Sağladığı Yarar

Mineralin içinde birçok madde yer alır. Bu maddeler vücudumuzun gelişimi ve düzeni için çok yarar sağlamaktadır. Mesela ;

– Kalsiyum kemiklerimizin gelişimini sağlar ve kasların gevşemesine yardımcı olur.

-Potasyum, sodyum ile birleşerek kalp ritmini düzenler ve elektrolit dengeyi sağlar.

-Florür, Kemik ve diş sağlığı açısından çok önemlidir. Önemli olmasıyla birlikte fazla alınması da zararlı olabilmektedir.

– Sodyum, vücudun elektrolit dengesi için şarttır. Ayrıca hücreden kana, kandan ise hücreye madde alışverişini sağlamaktadır.

Arıtma Suyunun Minerallere etkisi

Aslında sanıldığının aksine arıtılmış suyun minerallere herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Arıtma cihazları suyun içindeki mineralleri koruyup sudaki klor, bakteri gibi zararlı maddeleri yok etmektedir. Minerallere herhangi bir zararı bulunmayan arıtma cihazının iyi bir arıtma cihazı  olması yeterlidir. Sadece günümüzde çok dandik bir arıtma cihazında ancak böyle şeyler yaşanmaktadır. Bu sorunlarla karşılaşmamak için piyasada marka olan, belgeleri olan bir arıtma cihazı alarak sağlıklı bir şekilde arıtma suyu  tüketebilirsiniz. Mineral çok önemli bir maddedir vücudumuz için. Bu yüzden söylentiler arasında minerallerin kayıp olduğu doğru olmamakla birlikte arıtma cihazlarının sadece sudaki bakteri ve mikrop gibi zararlı maddeleri yok ettiğini söyleyebiliriz. Bu yüzden de aldığınız bir arıtma cihazı da sizin sudan verim almanıza engel değil yarar sağlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir