Genel Kategori

Mineralli Suların İnsan Vücuduna Yararları

Yaşamın kaynağı ve olmazsa olmazlardan olan su içinde bulunan bir çok mineral ile vücudu beslediği gibi hücrelerin oldukça uzun ömürlü olmasına da yardımcı oluyor. Bu nedenle suyu çok tüketmekten daha önemli olan uygun suyu tüketmek insan sağlığı için daha faydalıdır.

Günümüz şartlarında su ve minerallerin özellikleri saymakla bitmez, insanların iyi su içmeleri de iyi mineral alabilmelerinin başlıca şartları arasındadır. Peki şebekeden içtiğimiz su ne kadar sağlıklı ve suyun içinde insan bünyesine yara sağlayan ne kadar yararlı mineral var. Bu konunun araştırılması sonucunda şebeke sularının insan sağlığına yarar sağlamadığı gibi oldukçada zararlı olduğu görülmüştür. Bu nedenle insanların şebeke suyu kullanmak yerine oldukça maliyetsiz ve kolay kullanabilen su arıtma cihazlarına yönelmeleri oldukça önemlidir.

Royal Green su arıtma cihazlarının sistemine dahil olan tüm ürünlerinde kullanılan filtreler su içinde bulunan tüm zararlı maddeleri ayırdığı gibi bunun yanında yararı olan kalsiyum, potasyum, magnezyum, sodyum gibi minerallerinde suda kalmasını sağlar. Bu işi yapan bir çok su arıtma cihazı suyu temizlerken içinde bulunan bu yararlı minerallerinde sudan ayrılmasını sağladığı için bu cihazlardan içilen suyun hiçbir yararı yoktur. Peki, bu minerallerin faydaları nelerdir bunları sıralamak gerekirse kalsiyum özellikle dişlerde oldukça önemli bir yere sahiptir ve herkesin bildiği gibi kemik üzerinde de oldukça büyük bir etkiye sahip olduğu için kalsiyum yönünden zengin besinlerde olduğu gibi içilecek olan suyunda bu yönde zengin olması önemlidir. Magnezyum enerjinin kaynağıdır diyebiliriz, özellikle vücut için gereken tüm enerjinin ilk ortaya çıkış işlemi magnezyum ile gerçekleşir.

Tüm enzimlerin enerji üretimini tamamlayabilmesi magnezyuma bağlı olduğu gibi kasların gevşeme işleminin kilit rolü de magnezyuma bağlıdır. Bunun yanında sodyum minerali de vücudun içinde bulunan suyun elektrolit dengesini sağlayarak tüm vücut işlevlerine yardımcı olur. Ayrıca hücre sistemlerinin tüm işlemlerinde kandan hücreye alınacak maddelerin kolay bir şekilde hücre içine girebilmesine yardımcı olduğu gibi hücreden dışarı çıkan maddelere de oldukça yardımcı olup kilit rol oynar. Vücut için gerekli olan elektrolit dengesi de suyun içinde bulunan potasyum minerali ile sağlanır. Özellikle en önemli organımız olan kalbin çalışmasında kilit rol alan potasyum kalbim ritmik olarak çalışabilmesinde de oldukça etkili bir göreve sahiptir.

Oldukça önemli olan bu mineraller nerelerde bulunur? gibi önemli bir soruya verilecek en kolay cevap sudur. Suyun içinde insan için yararlı ve dediğimiz gibi kilit rol oynayan bu mineraller diğer besin değerlerine göre daha fazla vardır. Suyun sadece hidrojen ve oksijen olduğunu düşünen kişiler ne kadar yanlış düşündüklerini bu tür makaleleri okuyarak anlayabilirler. Bu nedenle hem sağlıklı hem de içersinde yararlı tüm mineralleri barındıran bir su içmek istiyorsanız Royal Green su arıtma cihazlarını kullanmanızı öneriyoruz. Bu su arıtma cihazları suyu temizlediği gibi ayrıca içinde bulunan minerallerin de suda kalmasını sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir