Genel Kategori

Mineralli Su İnsan Sağlığı İçin Önemi

Hepimiz suyun yaşamın temeli olduğunu biliyoruz. Ancak çoğumuz suyun, vücudumuzun hemen her organında ve vücudumuzun işleyişinde oynadığı temel rolün farkında değiliz. Eğer farkında olsaydık günde en az 2 litre su tüketirdik fakat hepimiz Su içmeyi işkence olarak görüyoruz ve susamadığımız sürece Su içmiyoruz. Su aslında hayatı sürdürmekten fazlasını sağlamaktadır.

Su hayat demektir. İnsan besinsiz kaldığında sadece su içerek 50 gün kadar yaşamını sürdürebilir ama su içmeden ancak birkaç gün canlı kalabilir. Dehidrasyona uğrayan bir vücut direncini kaybeder ve maalesef yaşam fonksiyonlarını yitirir.

İnsan vücudu normalde günde 2.5 litre kadar suyu değişik yollardan dışarıya atar. Normal yaşamsal vücut fonksiyonlarının sürmesi için vücuttaki su rezervlerine ihtiyaç duyulmadan, bu miktarın yerine konması gerekir. Yetersiz su içme ve minerallerden fakir beslenme; kalp dolaşım, sindirim ve boşaltım sistemlerinde rahatsızlıklara, metabolizma ve hormonsal işlevlerde sorunlara zemin hazırlar. Bu durum, daha çok orta ve ileri yaşlı bireylerde tespit edilmiştir, o nedenle de yeterli miktarda su içilmesi ve gerekli düzeylerde mineral alınması bu kişilerde özellikle daha çok önemsenmelidir.

Mineralli su

Mineralli su, içildiklerinde sadece günlük su gereksinimini ve kaybedilen suyun yerine konulmasını sağlamazlar, aynı zamanda içerdikleri minerallin bağırsaklardan kolaylıkla emilmesi ile günlük mineral gereksiniminin karşılanmasına da katkıda bulunurlar.

Bir suyun sağlıklı olabilmesi için bol mineral içermesi gerekmektedir. Bol mineral içeren Royal Green mineralli su arıtma cihazı 8 mineral filtresi sayesinde suya gerekli mineralleri katarak sağlıklı bir su üretmeyi başarmıştır.

Ph filtresi sayesinde ise; suyun ph’ı belli bir değerin altına inince asidik çok yüksek olursa da bazik olur suyunuzun düşük olan ph değerini insanlar için ideal olan (7-8.5) aralığına sabitleyerek suyun içeriğindeki asit-baz dengesini dengeler. Suyun fazla asidik olması aşındırıcı ve tehlikelidir aynı şekilde bazik olması da bir çok tehlikeyi beraberinde getirir. Eğer su çok asidik yada bazik ise vücudunuz onu dengelemek için çaba sarf eder bu filtre vücudunuzun görevini üstlenerek sizin daha az yorulmanızı ve daha dinç olmanızı sağlar.

Royal Green su arıtma sayesinde bol mineralli ve yüksek ph seviyesine sahip kaliteli ve sağlıklı bir su içmiş olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir