Genel Kategori

Neden Sağlıklı Su Tüketmeliyiz?

Tüm canlılar gibi insanın da yaşamını en çok etkileyen maddelerden birisi de sudur. Su diyip geçmemeli içtiğimiz suyun kalitesine ve temizliğine oldukça önem vermemiz gerekir. Bu başlığımızda neden içtiğimiz suya dikkat etmeli ve sağlıklı su içmemiz gerektiğinden, bir de su arıtma sistemi ile içtiğimiz sular arasındaki ilişkiden bahsedeceğiz.

Suyun Genel Olarak Faydaları

Suyun bizim için hayati bir öneme sahip olduğunu her birey tabii olarak bilmektedir. Vücudumuzdaki toksinlerin atılması, besin öğelerinin hücrelere taşınması, vücut tansiyonunun dengelenmesi, ısının kontrol altına alınması ve bir çok organ için gereken nemli ortamın sağlanması gibi bir çok faaliyet için suya ihtiyaç duyarız. Bu sebeple içtiğimiz su sağlığımız son derece önemli bir şekilde etkiler. Günümüzde kullanılan bir çok su evlerimize gelirken bir çok aşamadan geçmekte bu yüzden bir çok kirlenmeye maruz kalmaktadır. Bu yüzden güvenilir bir şekilde su içebilmek için su arıtma sistemi kullanmamızda fayda vardır.

Günlük Su Tüketimi

Bireyin kilo, yaşadığı çevre, terleme oranı, fiziksel aktivite, sağlık durumu ve bulunduğu ortamın basıncı gibi değişikliklere bağlı olarak günlük su tüketimi değişmektedir. Bununla birlikte normal bir bireyin standart koşullardaki günlük su tüketiminin ortalama 1-2 litre olması tavsiye edilmektedir.

Hamilelerin Su Tüketimi

Normal bireylerin yanısıra hamilelerin su tüketimi vücut ve bebek sağlığı için çok daha önemlidir. Hamilelik boyunca alınan ortalama 13 kilogramın yarısından fazlası sudur. Bebeğin sağlıklı gelişmesi için su tüketimi son derece önemlidir. Suyun kullanım sıklığının yanı sıra su temizliği de son derece önemlidir. Su arıtma sistemi kullanarak suyunuzu güvenli bir şekilde arıtabilirsiniz. Bu kullandığınız su arıtma sisteminin kalitesine de bağlı bir olaydır. Hamilelik sonrası da kadınlar emzirme döneminde süt veriminin artması için günlük su tüketimini arttırmalı ve kullandığı suyun musluk suları gibi kireçli ve kirli olmamasına dikkat etmelidir.

Su Ve Zayıflama Arasındaki İlişki

Bir çok dermatolog ve diyetisyen bazı diyetler uygulanarak su ile zayıflanabileceğini söylemektedir. Bunu tecrübe edinen bir çok kişi de mevcuttur. Sağlıklı su kullanımı sayesinde yağ metabolizması sırasında yoğun şekilde su tüketimi kolaylıkla karşılanmakta ve bu metabolizma rahatlatılmaktadır. Bununla birlikte su içmenin zayıflamaya daha başka faydaları da mevcuttur. Sağlıklı su ise Royal Green su arıtma sistemi kullanarak arıtılmış sular ile elde edilebilir. Musluk suyu kullanmak ise faydalı olmaktan ziyade sizi hayati tehlikelere sokabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir