Nedir?, Genel Kategori

Proses Suyu Nedir?

Proses Suyu Nedir?

Proses suyu genel olarak endüstride, üretim süreçlerinde, enerji üretiminde ve benzeri uygulamalarda kullanılan su olarak tanımlanır.

Proses suyu birçok farklı çeşit ve nitelik anlamına gelebilir. Ultra saf su, demineralize su, soğutma suyu, durulama ve yıkama suyu, demleme suyu veya diğer kalite türleri gerektirebilir.

Proses Suyu Arıtma

Çeşitli endüstrilerin ve tesislerin özel süreç suyu gereksinimleri büyük ölçüde değişiklik gösterir. Bu nedenle su, besleme suyu ve nihai su kalitesi ve hacim gereksinimlerine bağlı olarak çeşitli proses suyu teknolojileri kullanılarak üretilir. Veolia proses suyu teknolojileri, bu ihtiyaçları karşılamak üzere tasarlanmıştır, çeşitli besleme suyu kaynaklarından yüksek kaliteli proses suyu üretir ve su tüketimini önemli ölçüde azaltır.

proses-suyu

Proses Suyu Kullanım Alanları

İşte endüstriyel proses suyu kullanımına ilişkin birkaç örnek:

  • İlaç ve kozmetik endüstrileri: katı yasal gereklilikleri sürekli olarak karşılayan proses suyu gereklidir
  • Yiyecek ve içecek endüstrileri: esnek su arıtma ve kirletici madde giderme sistemleri, içerik suyu ihtiyacını destekler
  • Kimya ve petrokimya endüstrileri: proses suyu soğutma kulesi sistemleri, tamamlama suyu ve blöf arıtma sistemleri için kullanılır.
  • Otomotiv endüstrisi: Araç üretim fabrikalarında bilinen kalitede proses suyu için önemli bir talep var 

İlgili Makale

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir