Genel Kategori

Ro Tank Ozmoz Su Arıtma Tankı Ham Maddeleri ve Özellikleri

12 Litre 3,2 Gallon RO-140 Modeli Royal Green Çelik NSF onaylı Su Tankı İncelemesi

12 Litre su arıtma tankı şekilde görüldüğü gibi içinin kauçuk ve polipropilen astar ile kaplı olduğunu görüyoruz, Kauçuk su arıtma tanklarında balon görevi görür kauçuğun alt bölmesi metaldir ve bu alanda sadece hava tutulur. Kauçuk balonun üst tarafı ise polipropilen pp5 astar ile kaplı olup su bu sağlıklı bölmede tutulur.

3,2 gallon RO-140 Tankı zaman zaman kauçuk madde yırtılmakta yada delinmektedir bu gibi durumlarda su tankını kesinlikle kullanılmaması gerekir nedeni ise kauçuk yırtıldığında su alt hava olan bölmeye de dolar ve su direkt metale temas eder bu durumda su kirlenmekte hatta bu metal bölme zamanla pas bile tutabilmektedir. o yüzden buna dikkat etmek gerekir.

Su tankının patladığını nasıl anlarız.

1. tankın yan tarafında bulunan hava sibobunu açarız ve içindeki iğneyi içeri doğru ittirin eğer su çıkmıyor ise alt bölmeye su dolmamış olur yani tank kauçuk şamyeli sağlamdır.

2. seçenek ise tank tamamen suyu yukarı vermiyor ise (öncelikle tankın havası tamamlanır tanka 7 psi hava basılır ) bu durumda arıtma cihazı giriş suyu vanası kapatılır ve arıtma temiz su musluğun açılır tanktaki tüm su musluktan boşalıyor ise sorun yok demektir.  eğer su tam boşalmıyor ise ya tankın havası eksiktir yada balon patlaktır. tanka bir miktar daha hava basarak suyu boşaltın bu işlemleri yaptıktan sonra 7 gün sonra tekrar havasını kontrol edin eğer hava 1 hafta içinde tekrar eksilmiş ise tankı yenisi ile değiştirin. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir