Genel Kategori, Sağlık

Sabahları Ilık Suya Limon Atmanın Faydaları

Sabah kalktığımızda ilk iş olarak ılık bir bardak limonlu su içmek, genel olarak sağlığınızı iyileştirmenin en basit yollarından biridir.

Bu işlem elbette başka herhangi bir sıvı veya yiyecek tüketmeden önce, sabah uyanıldığı vakit yapılmalıdır.

Yapmanız gereken tek şey taze, organik bir limonun yarısını bir bardak ılık, saf suya sıkmak.

Su aşırı sıcak veya buz gibi soğuk olmamalıdır, en ideali ılıman – oda sıcaklığı derecesindeki sulardır.

Zira ılık sıvılar ve / veya yiyecekler dile çarptıklarında sindirim sistemini ateşler. Soğuk yiyecekler ise aksine sindirimi durdurur. Sindirim sisteminizi yaklaşan yiyecek ve sıvılarla mücadele etmeye hazır hale getirir.

Peki limonlu su içmek yağ yakar mı?

Evet yapabilir. Her şeyden önce, limonlu su genel sindirim prosesini iyileştirir. Limon suları, tükürüğünüzdeki ve midenizdeki sindirim sıvılarına benzer ve bunu taklit eder.

Limon suyu ayrıca karaciğere safra üretmeye başlaması için sinyal vererek sindirimi daha da artırır.

Limonlu su, vücutta toksinle savaşmaya yardımcı olabilir.

Limon suyu midede pH seviyelerinin dengelenmesine yardımcı olur ve muhtemelen gün boyunca hazımsızlık ve mide / sindirim sistemi ağrılarını azaltmaya yardımcı olur.

Limon suyu vücutta işlendikten sonra alkalidir. Limonun sitrik asidi, sindirim sistemimiz tarafından tamamen metabolize edildikten sonra asit üretemez. Sitrik asit kan dolaşımında alkalileşir ve ardından genel pH seviyelerini dengeler.

Diyetlerimizde yüksek asitlik seviyelerine neden olan çok miktarda şeker ve tahıl almaktayız. Bu, sınırlı miktarlarda yutulmadığı takdirde midelerin rahatsızlığına neden olabilir. Daha önce belirtildiği gibi, yüksek asitliğe sahip olmak sadece mideden ziyade tüm vücudu kapsar.

Şekeri ve tahılları yüksek yiyecekler yemek, eklemlerdeki yüksek pH seviyelerinden dolayı birçok insan için artrit / iltihaplanmaya neden olabilir. PH seviyelerinin dengelenmesi aynı zamanda eklemlerdeki ürik asidin dengelenmesi anlamına gelir ve sonuçta iltihabı giderir ve ayrıca artrit ve tendinit gibi eklemlerdeki ağrıyı azaltır.

Artrit ve tendinit hastaları, şeker oranı yüksek gıdalardan kaçınmalı ve daha fazla turunçgiller yemelidir. Sabahları limonlu su içmek eklem iltihabı ve artritten hissedilen ağrıyı kademeli olarak hafifletebilir.

Son olarak, sudaki limon suları, her şey midede işlenirken üretilen olumlu reaksiyonlar nedeniyle enerjiyi artırır ve kişinin ruh halini iyileştirebilir.

Özetlediğimizde, işte sabahları ılık limon suyu içmenin 7 faydası:

  • Eklemlerdeki iltihabı ve ağrıyı azaltır,
  • Genel sindirime yardımcı olur,
  • Böbrek taşı oluşma riskini azaltır,
  • Vücuda enerji verir ve ruh halini iyileştirir,
  • Kilo vermeye yardımcı olur,
  • Antioksidan destek sağlar,
  • Karaciğer fonksiyonunu geliştirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir