Ülke ve Dünya Gündemi, Haber

Sanal Etkinlik: Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da Su Diplomasisinde Kadınların Güçlendirilmesi

Cenevre Su Merkezi, Küresel Su Ortaklığı-Akdeniz ile ortaklaşa, 15 Mart saat 13.00’da (CET) yeni yayını “Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da Su Diplomasisinde Kadınları Güçlendirmek: Mısır’ın Karşılaştırmalı Bir Çalışması” için sanal bir lansman etkinliğine ev sahipliği yapacak.”.

Çalışma, Akdeniz için Birlik (UfM) Eylemler için Su Politikası Çerçevesi 2030 çerçevesinde yürütülmüştür. Etkinlik 13.00 – 15.00 CET arasında çalışmayı başlatacak ve temel bulgularını sunacak ve Girişimin 2021 eylem planını paylaşacaktır.

Tanınmış uzmanlar, önde gelen uluslararası kuruluşlar ve kalkınma ortakları ile sinerjileri geliştirmek ve operasyonel bağlantılardan yararlanmak için fırsatları keşfedecekler.

Etkinlik, Dünya Su Günü (22 Mart, “Suya Değer Verme”) ve Uluslararası Kadınlar Günü (8 Mart, “Liderlikte Kadınlar: COVID-19 dünyasında eşit bir geleceğe ulaşmak”) temalarını vurgulayacaktır.

Etkinlikte ayrıca, bir kalkınma ortakları paneli ve temsili teyit edilecek, ancak İsviçre ve Hollanda’nın yüksek profilli katılımının yanı sıra Birleşmiş Milletler Batı Asya Ekonomik ve Sosyal Komisyonu ve diğer BM katılımlarından temsilciler de yer alacak.

İngilizce, Arapça ve Fransızca’ya simültane çeviri yapılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir