Genel Kategori

Sanayileşmenin Çevre Sağlığına Olumsuz Etkisi

Büyüyen ve gelişen bir ülke olmanın doğaya ve çevreye zararı da çok büyük ve özellikle sanayileşme ile birlikte ortaya çıkan endüstriyel atıklar doğaya inanılmaz boyutta zararlar veriyor ve bu zarar her durumda olduğu gibi insanları da büyük ölçüde etkiliyor.

Ekonomik kalkınma bazında değerlendirildiğinde sanayileşme kesinlikle ve kesinlikle önemli bir etken ancak bunun sonucunda doğaya ve insanlara verilen zarar ne yazık ki sunduğu katkıyı da göz ardı etmemize neden oluyor. Sanayi atıklarının suya karışması ile birlikte tükettiğimiz sular her geçen gün biraz daha sağlıksız ve biraz daha zararlı bir hal alıyor ve bu zarar günden güne büyüyor. Fabrikalardan çıkan dumanın havaya karışması da çevre kirliliğini tetikliyor ve soluduğumuz hava bile bizlere zarar veriyor. Asit yağmurlarının en büyük nedenlerinden bir tanesi olan sanayileşme, ne yazık ki ülkemizde de muazzam bir şekilde gelişimini sürdürüyor. Ekonomik anlamda büyürken, doğayı kirletiyor ve yine en büyük zararı bizler görüyoruz.

Gemilerde biriken atıkların denizlere dökülmesi deniz kirliliğine neden olup yaşayan canlıların hayatını tehlike altına almaktadır. Batan gemiler ile birlikte kirlilik derecesi artmaktadır. Nükleer atık taşıyan gemilerin batması sonucunda suya karışan radyasyon bölgede yaşayan canlıların ölümüne sebep olur. Sanayileşmenin zararları tahin ettiğinizden çok daha büyük ve belki şu an farkında değilsiniz ancak ilerleyen dönemlerde meydana gelecek sağlık sorunları ile birlikte artık doğanın yaşanılmaz hale geldiğini sizler de göreceksiniz. Sanayileşmenin zararları her ne kadar azaltılmaya çalışılsa da bazı fabrika sahiplerinin ve çalışanların bu konuda bilinçsiz hareket etmesi ne yazık ki etkiyi arttırıyor. Sanayileşmenin zararları arasında tükettiğimiz suyun kirlenmesi de yer alıyor ve aslında şebeke suları da bu durumda verilebilecek en iyi örnekler arasında yer alıyor.

 Yaşam alanlarınızda kendi suyunuzu hazırlamak ve en azından sularınızı daha sağlıklı hale getirmek adına sizler de dilerseniz Royal Green markasının su arıtma cihazlarını tercih edebilirsiniz. Royal elit Plus 9 aşama su arıtma cihazı da bu bağlamda tercih edebileceğiniz en özel ürünlerden bir tanesi olarak karşınıza çıkmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir