Genel Kategori

Şebeke Suyu İçilebilir mi?

Size bugün ki yazımız da şebeke suyundan bahsetmek istiyorum.

Şebeke suları günümüzde attık içilebilirliğini ne yazık ki yitirmiştir. Eskiden insanlar temiz suya çok kolay ulaşıyor herkes evlerinde musluklardan akan Çeşme sularını tüketiyordu.

90lı yıllarda değişen ve gelişen teknolijiler sebebiyle ilk önce büyük şehirlerde şebeke sularına karışan kimyasal ve sanayi atıkları suları kirletmiş ve bir çok insanın hastalanmasına ve hatta ölümüne sebep olmuştur. İstanbul başta olmak üzere birçok şehirde şebeke sularının içimi yasaklanmış insanlar sularını dışardan temin etmeye cam şişelerde sular almaya başlamışlardır. Ama ne yazıkki zamanla cam şişelerin yerini plastik 5 litrelik şişeler ve damacanalar almıştır.

Şebeke sularının kirlanmesiyle beraber insanlar bu damacanalara yönelmiş veel damacana sularının sağlıklı olabileceğini düşünmüşlerdir. Ne yazık ki damacana suları en az şebeke suları kadar kansorojen madde içeren plastik şişeler olup sağlık için oldukça zararli maddelerdir. Damacana dediğimiz sert plastik madde her eve ulaşan ve değiştirilerek geri dönüşümlü olarak satılan bir maddedir. Geri dönüşüme uğrayan bir maddeden sağlık için söz etmek mümkün değildir. Damacana sularının saklama ömrü bir haftadır fakat dolum aşamasından itibaren evlerimize ulaşan zaman dilimi bilinmemektedir. Damacana suları azaldığı zaman dibi yosun tutar bu suları tüketemediğimizden en az 1 litresini israf ederiz. Kullanılmayan milyonlarca 1 litre su kaç damacana su eder ve bu hem maddi açıdan hemde suyun israfı açısından insanları zarara sokar. Günümüzde suyun kıymetini bilmeliyiz bu İsraflar devam ettiği müddetçe ilerleyen zamanlarda ne yazık ki kuraklık kaçınılmaz olacaktır.

Bilim adamları sağlıklı su üretimi için yıllardır uğraşmakta ve bir çok cihaz üretmektedirler. Özellikle Amerikada üretilen ve şuan günümüzde en çok tercih edilen Royal Green su arıtma cihazı bu konuda teknolojiden sonuna kadar yararlanarak en kaliteli cihazı icat etmeyi başarmış ve 8.5 ph değerinde bol mineralli bir su elde etmiştir. İlk ve tek elektrik gerektirmeyen teknolijisi ile her evin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Hem sağlığı hem bütçeyi düşünerek geliştiren bu cihaz özellikle bebekli evlerin ve sağlık problemi yaşayan kişilerin vazgeçilmezi olmuştur. Damacanalara verilen tonlarca para ve israfa son veren bu cihaz yalnizca içme suyu olarak değil, çaya yemeğe, meyve sebze yıkamaya ve her alanda kullanmaya uygun olduğundan sağlık açısından oldukça güvenilerek kullanılan bir cihazdır. Suyum bitti azaldı sorunu olmadan damacanaları taşıma yorulma derdi olmadan şebeke suyu gibi her an musluğunuzu açtığınız anda ulaşabileceğiniz bir sistem ile evlere ulaşmıştır. 

Siz hala Royal Green kullanmıyor ve sağlıksız suları tüketmeye devam ediyorsanız size tavsiyemiz size ve bütçenize uygun Royal Green su arıtma cihazımız hakkında sitemizden bilgi almanızı tavsiye ederiz. Sizin sağlığınız bizim sağlığımızdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir