Ülke ve Dünya Gündemi

Su Altyapısına Federal Yatırım İçin Yeni ABD Kampanyası

İki ABD su sektörü kuruluşu, halk sağlığı ve çevre koruma nedenleriyle su altyapısına yapılan federal yatırımı artırmak için bir kampanya başlatmak üzere bir araya geldi.

Ulusal Temiz Su Ajansları Birliği (NACWA) ve Metropolitan Su Ajansları Birliği (AMWA) 1 Şubat’ta su hizmetleri ve müşterilerinin karşılaştığı karşılanabilirlik zorluklarını vurgulayan “Uygun Fiyatlı Su, Dayanıklı Topluluklar” ı başlattı.

Su altyapısının federal payının yüzde beşin altına düştüğüne dikkat çeken kampanya, COVID-19 pandemisinin daha da kötüleştirdiği satın alınabilirlik sorunlarını ele almak için ek federal finansmana başvuruyor.

Artan su uyum maliyetleri ile birlikte federal yatırım eksikliği, düşük gelirli aileleri orantısız bir şekilde etkileyen hanehalkı su hizmet faturalarını artırdı.

Aralık 2020’de Kongre’nin COVID-19 yardım tasarısında sunulan ilk Düşük Gelirli Su Müşteri Yardım Programı’na (LIWCAP) rağmen, NACWA’nın İcra Kurulu Başkanı Adam Krantz bunun yeterli olmadığı konusunda ısrar ediyor ve Kongre’nin bir adım daha ileri gitmesi gerektiğini söylüyor. artan su faturaları ile düşük gelirli haneleri desteklemek.

Salgının artan su maliyetleri üzerindeki etkisine değinen Krantz şunları söyledi: “Sektör, pandeminin bir sonucu olarak müşteri faturası gecikmelerinde 8 milyar dolardan fazla bir açık olacağını tahmin ediyor – yıllardır var olan büyük bir zorluğun altını çizen keskin bir artış.

Bay Krantz kampanyanın amaçlarını tartışmaya devam etti ve bunun sağlanacağını umduğunu ekledi: “Kongreyi LIWCAP’i kalıcı hale getirmeye, salgın nedeniyle mücadele eden su hizmetlerine doğrudan yardım sağlamaya ve güçlü ABD’deki su kuruluşlarının karşılaştığı eski ve yeni zorlukları karşılamak için su altyapısında federal yatırım ortağı ”

ABD Başkanı Biden’in 20 Ocak’ta açıklanan Amerikan Kurtarma Planı, düşük gelirli kiracılar için su maliyetlerini karşılamak için 5 milyar dolarlık bir yatırım öneriyor. Bu plan, bu yılın ilerleyen dönemlerinde Düşük Gelirli Ev Enerjisi Yardım Programı (LIHEAP) aracılığıyla dağıtılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir