Genel Kategori

Su Arıtma Cihazı Sağlıklı mı?

Hergün gelişen ve değişen teknolojilerle beraber piyasaya birçok su arıtma cihazı sunulmaktadır. Bunlardan hangileri sağlıklı hangileri kaliteli karar vermek zor olabilir. Sizin için bu yazımızda sağlıklı su arıtma cihazı nasıl olmalı bundan bahsetmek istiyorum. 

Özellikle sağlık için gerekli olan su arıtma cihazları şehir şebeke suyuna karışan mikroplar, atıklar ve hastalık yapıcı mikroorganizmalar sebebiyle günden güne daha çok tercih edilmeye başlamıştır. 

İnsan sağlığı herşeyin üstündedir. Paranın satın alamayacağı tek şey sağlıktır. Sağlığınızı riske atmayın. İnsanın hayatta başına gelebilecek en kötü şey sağlık sorunudur ve buna engel olabilmek sizin elinizdedir. Ne yazıkki 90ların başından itibaren gelişen sanayi ile beraber atık maddeler ve sanayi çöpleri sulara karıştı. Ayrıca bacalardan çıkan duman çevre kirliliği ile beraber suların kirliliğini de beraberinde getirdi. Şebeke suları içilemediği gibi kansere kadar yol açabilecek sorunları beraberinde getirdi.

Su insanın hayatının vazgeçilmez parçasıdır. Hayatımızın her alanında sudan faydalanırız. Sular gittiği zaman insanlar çileden çıkar çünkü el ayak durur her iş su ile yapılır. Yemek, içmek, çay, temizlik her alanda etkilidir su.

Su hayatımızın bir parçası ise temiz su ikinci parçasıdır. Çünkü temiz su insan sağlığını olumlu etkiler. Sağlıklı bir arıtma cihazı en az 7.5 ph seviyesinde su arıtmak zorundadır. Bir suyun ph değeri suyun alkali ve asidik olma özelliğini gösterir ki asidik suyun vücut için olumsuz etkileri oldukça fazladır. 

Su arıtma cihazı alırken Amerikan marka olmasına ve cihazın Nsf onayı olmasına kesinlikle dikkat etmeniz gerekir. Bir cihaz Çin malı ise o cihaz yalnızca para tuzağıdır. Ucuz etin yahnisi yenmez. Ucuz cihazında suyu içilmez. Bu demek değildir ki kulfet ödeyelim bir cihaz için Hayır…

Fakat bir cihaz kaliteli ise haliyle hakkını verir bi miktar ödemeniz gerekir.

Royal Green su arıtma cihazı 8.5 ph değerinde Usa marka bir cihazdır. En kaliteli olan su arıtma cihazları arasında yerini alan Royal sağlıklı su üreterek 8 filtrasyon aşamasından geçer. Saf suyun mineral filtreyle birleşmesi ile beraber bol mineralli bir su üretir. Hindistan cevizi post karbon tatlandırıcı sayesinde suya muhteşem bir tat vererek size ağızda hoş tat bırakarak damağınıza hitap eder.

Royal Green su arıtma cihazı 10 yıl garantili bir cihaz olup tüm parçaları NSF onaylıdır. Cihaz her eve uygun modelleri ve üstün kalitesi ile %de 100 müşteri memnuniyetine sahiptir. Sağlığını düşünenlerin tercihi Royal Green su arıtma size hizmet sunmaktan gurur duyar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir