Genel Kategori

Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

Su arıtma cihazı almayı düşünüyorsunuz ama hangi marka yada nasıl bir arıtma cihazı alacağınıza karar veremediniz yada ne alacağınız tam olarak bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Şimdi bu konudaki yazıyı dikkatlice okursanız alacağınız arıtma cihazından pişman olmayacağınızı garanti ediyoruz.

3 filtre hediye  

Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım Su Arıtma Tavsiyesi

A: Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli Can Alıcı Noktalar.

Alacağınız su arıtma cihazı mutlaka Amerikan malı filtre olması gereklidir. Çünkü uzak doğudan gelen su arıtma filtreleri arıtma yapmak yerine tam tersine suyu kirletmektedir. Hiçbir sertifikası olmayan bu filtreler son derece tehlikelidir. USA malı su arıtma cihazı filtreleri üzerinde mutlaka made in USA yazar.

Membran filtre markası ve türü. Membran filtre mutlaka Dow Filmtec membran tercih edin çünkü en kaliteli usa malı membran filtre filmtec membran filtredir. Ve evsel kullanımlarda 75 gpd yada 100 gpd olan modellerini tercih ediniz.

Mutlaka ama mutlaka arıtma cihazında Alkali, Mineral, ve Seramik filtre olmasına dikkat ediniz. En kaliteli usa malı filtreler ise Alkalin filtrede pentek,omnipure markalarıdır. Seramik ve Mineral Filtrede ise Purepuro ve RoyalGreen dir. Bu tür filtrelerin bulunduğu arıtma cihazı genelde 7 yada 8 aşama olur. 5 aşamalı yada 4 aşamalı ro cihazlarını kesinlikle kullanmayın çünkü suyun pH değeri 7 nin altında çıkar yani saf sudur. Ama 8 ve 7 filtreli bahsettiğim filtrelerden kullanan cihazlar en az 8 ph maksimum 9 ve 9,5 ph verir.

Tatlandırıcı post karbon filtresi mutlaka Omnipure Amerikan malı tatlandırıcı kullanın biraz pahalıdır ama işin hakkını gerçekten vermektedir.

Kapalı kasa yada açık kasa mı kullanmalıyım bu tamamen görsellikle alakalı bir durumdur tercih size kalmış kapalı kasa bilgisayar kasası gibi bir şekli vardır açık kasa ise 3 tane dikey duran filtresi ve üstünde diğer filtreler ve yanında su tankı vardır. Arıtma kalitesi ikisindede aynıdır. Sadece görüntü farkı vardır.

Pompalı yada pompasız mı almalıyım? Şimdi su basıncınız düşük ise pompalı modelini alın İstanbul suyu basıncı %98 tüm bölgelerde yüksek pompalı modele gerek yok birde hidrofor varsa binada hiç gerek yok su basıncı yeterli demektir. Bu durum Ankara içinde geçerlidir. Su basıncınız yüksek ise pompasız model kullanıyorsunuz düşük ise pompalı modeli pompa sadece cihaza giren suyun basıncını yükseltmekte.

Montaj su arıtma cihazı montajı firma tarafından ücretsiz bir şekilde yapılması gerekir. Ürünü satın al sonrada 50-100 tl servis parası ödemek doğru değildir. Servis parası ödettiren firmalar geçici firmalardır sonrasında muhatap bulamazsınız bir ürün satıyorsan ve bu ürünün montajı herkes tarafından yapılmıyorsa mutlaka firma ücretsiz montaj yapmalıdır. Buna dikkat edin

Su arıtma cihazı aldınız ve sonrasında filtre bakım maliyetleri makul değer olmalıdır. Örneğin 6-12 ayda bir değişen ilk 3 filtre ön filtrelerin servis dahil toplam bedeli 75-100 tl yi geçmemelidir. Ve 2-3 yılda bir değişen filtrelerden membran filtre 100-150 tl diğer filtrelerde alkali mineral seramik post karbonda birim fiyatı 50-80 tl arasındadır (bu filtre maliyetleri usa malı için verilmiştir uzak doğudan gelen filtre fiyatları 4 katı düşüktür.)

Uv filtre kullanmalıyım ne işe yarar. Kaliteli usa malı filtrelerden bakteri geçmesi imkansız ama 1-2 yıldan sonra dışarıdan filtre içerisinde bakteri üreme riskine karşı uv filtre hassas aileler için ek bir güvenlik olarak cihaza eklenebilir iyi bir uv filtre fiyatı set olarak 250-400 tl arasında değişmektedir. Ve bu filtrenin 10 bin saat kullanım ömrü olup bitiminde sadece lambası 80 tl gibi bir rakama değiştirilir. Uv filtre suyu dezenfekte etmek için kullanılır. (ozonlama ve klorlamanın yerine kullanılır. Klorlama ucuz olduğu için belediyeler klor kullanır. Dezenfekte için birde suyu iletim mesafesi uzak olduğu için klor kullanılır.)

Tüm bunları göz önünde bulundurarak bir su arıtma cihazı almayı planlayın 300 tl yada 500 tl gibi rakamlara aldığınız su arıtma cihazlarını test ettirdiğiniz taktirde içilmez raporu alaçağınız bilin çünkü bu tür cihazlar uzak doğu malıdır. Uzak durun hiç kullanmayın daha iyi.

En üst Kalitede Üretilmiş Pompasız 8 Aşama Açık Kasa Modeli Royal Green Soft Modeli 1. Önerimizdir.

Su Arıtma tavsiyesi Royal soft modeli

Düşük basınçlı yerler için en ideal model pompalı vip modeli

su arıtma cihazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir