Genel Kategori

Su Arıtma Cihazının Sağlık ve Ekonomik Açıdan Faydaları

Sağlık Açısından Faydaları

Su Arıtma Cihazları; suda bulunabilecek tüm zararlı maddeleri arıtmasından dolayı size en sağlıklı içme suyunu sunar. Hangi şartlarda doldurulduğu ve hangi aşamalardan geçerek evinize gelen damacana suyu kullanımından kurtarır. İçerdiği düşük potasyum ve sodyum oranıyla yüksek tansiyon hastaları için idealdir. Hızlı emilmeyi sağlayarak böbrek ve bağırsağa daha az iş bırakır. Kanda dolaşım hızı diğer sulara göre çok daha hızlıdır, vücuda dinçlik verir. Hücrelerden zararlı karışımların atılmasını kolaylaştırır.

Herhangi bir mikro-organizma bulunması riski yoktur. Arsenik, nitrat, kurşun, cıva, asbest ve bunun gibi zararlı karışımlar da içermez. Çok az miktarda kalsiyum ve magnezyum iyonları içerir. Lezzet olarak en çok satan yumuşak kaynak sularına benzer, hatta onlardan daha taze olduğu için içimi daha da güzeldir. Damak zevkiniz için en lezzetli sudur. İçimi yumuşak ve keyiflidir. Çay, kahve gibi suyla yapılan tüm içeceklerin doğal kokusunu ve tadını korur, asıl rengini almasını sağlar. Ve sayamadığımız birçok özelliğe sahip olan su arıtma cihazları kısacası sağlık açısından en güvenilir içme suyu üretir.

Su Arıtma Cihazlarının Ekonomik Faydaları

Su Arıtma Cihazları kendisini kısa sürede amorti ederek, evinizde ve işyerinizde bir daha içme suyuna ücret ödemenizi engeller. Bugün yaklaşık 4 kişilik bir aile aylık ortalama 50 TL damacanaya ücret öder ve bu hesap doğrultusunda bu rakam yıllık 600 TL civarındadır. Aralıklarla 4 TL 5 TL gibi ücretler ödendiği için bu rakam göze gelmese de ileriye dönük ekonomik olarak gereksiz zararlar verdiği ortadadır. Arıtma cihazları kullanım miktarına göre kendisini ortalama 10-12 ayda amorti eder. Aslında sisteme ücret ödemez aylık damacanaya verdiğiniz fiyatları cihaz taksitlerine ödemiş olursunuz ve bu süre zarfından sonra bir daha ücret ödemeyeceğiniz için yıllık 600 TL gibi bir tasarruf elde etmiş olursunuz ve içme suyuna ödemediğiniz ücreti evinizin diğer ihtiyaçlarında kullanmış olursunuz. ( 4 kişilik bir aile için aylık elektrik faturası 30 TL şebeke suyu 25 TL doğalgaz 15 TL civarındadır.)

Günümüzde içme suyu tüketimi fazla olan kurumsal firmaların çoğu bu sistemleri kullanmakta ve yaklaşık 3 personelinin yıllık maaşını bu cihazlardan elde ettiği tasarrufla karşılamaktadır. Sistemlerin diğer ekonomik boyutunda ise arıtılmış su ile yapılan çay ve yemeklerde su yumuşak olduğu için kaynama süresi %30 oranında azalmakta ve enerji tasarrufu dolaylı olarak gerçekleşmektedir. Ev ve işyerlerimizde kullandığımız su arıtma cihazları sahibine gelir getiren tek beyaz eşyadır.

Arıtma Cihazlarının Sağladığı Konfor;

_ Damacana suyu siparişi vermek

_ Telefon açmak ve acaba sucu kapanmış mıdır diye düşünmek

_ Tanımadığınız kişilere ve özellikle son zamanlarda vuku bulan gasp olaylarında sucu kimliğiyle eylemlerde bulunan şahıslara önlem almak

_ Marketlerden su taşımak

_ Mutfakta ayağınızın altında bir damacana ve su pompası bulundurmaktan kurtulmuş olursunuz. Ve en önemlisi, sağlık ve ekonomik açıdan içme suyunuzu kendi kontrolünüzde üretmekten dolayı maddi ve manevi olarak büyük bir avantaj sağlamış olursunuz.

Bu yüzden sizde Royal Green su arıtmaya gelin damacana risklerini ortadan kaldırın. Son derecee güvenli ve hassas imal edilmiş Usa markalı bu cihaz suyun en kaliteli haliyle evinize sunmaktadır. Ayrıntılı bilgi için sitemizi ziyaret edebilir sipariş verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir