Genel Kategori

Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Cihazları ve Yaşama Etkisi

Su arıtma cihazlarıilk çıktıkları yıllarda lüks sayılırken artıkkullanımı lüks olmaktan çıkarak bir ihtiyaç haline gelmiştir. Ülkemizde bucihazları satan şirketlerin 1990’lı yıllarda açıldığı bilinmektedir. Bu cihazlarınen büyük avantajlarından bir tanesi kullandığımız suyun ölçülebilir olmasıdır.Su değerlerinin ölçülebilmesi ve ona göre belirlenecek hareket tarzı sağlımızaçısından çok ama çok önemlidir. Cihazların mutlaka periyodik bakımlarınınyapılması zaruridir. Her daim dışarıdan temiz içecek suyu bulamayabiliriz. Evdeya da iş yerinde kullandığımız cihazlardan arıttığımız suları cam şişelerekoyarak ve yanımızda taşıyarak su ihtiyacımızı giderebiliriz. Bu bakımdan cihazların günlük yaşama pratik katkıları da göz ardı edilmemelidir.

Su Arıtma Cihazları Türleri

Su arıtma cihazları türleri aşağıdaki şekildesınıflandırılabilir; 

Ters OsmosPompasız Cihazlar

Ters OsmosPompalı Cihazlar

Ters Osmos AkıllıCihazlar

Tezgah ÜstüKullanılan Cihazlar

Apartman ve Evgirişleri Sistemleri

Nano ve OrganikTeknolojiler

Tezgah Altımodeller

Büyük kapasitelimodeller

Bu cihazların faydaları olduğu kadarzararları da mevcuttur. En büyük risk kalitesiz arıtma ihtimalidir. Bu konudaen önemli husus kullanılan fitrelerdir. Fitrelerin kalitesiz olması durumundasuyun kalitesi de otomatik olarak düşecektir.

Su Arıtma Cihazları ve Basınç

Su arıtma cihazları için yapılabilecek en büyük ayrımlardanbirisi pompalı ya da pompasız olup olmadığıdır. Eve gelen suyun basıncına görepompalı veya pompasız cihaz tercih edilmektedir. Genel olarak eve gelen suyunbasıncının 3 bar altı olduğu durumlarda pompalı cihaz tercih edilmektedir. Günlükyaşamda bunu ölçmenin pratik bir yöntemi de mevcuttur. Musluğu açtıktan sonraavuç içimizi musluğun ağzına yaklaştırırız. Eğer avucumuzu kapatmaktazorluk çekiyorsak pompasız kullanabiliriz.Kullanılan ek ürünler; Filtre sistemleri,yedek filtre malzemeleri, arıtma aksesuarlarıdır.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir