Genel Kategori

Su Arıtma Cihazlarının Çalışma Mantığı

Su Arıtma Cihazlarının Çalışma Mantığı

Çeşme sularını arıtarak sağlıklı içme suyu haline getiren arıtma cihazları suyu farklı aşamalardan geçiren bir çalışma prensibine sahiptir. İlk aşamada sudaki ağır içerikleri ayrıştıran ve kalın arıtma uygulayan arıtma sistemleri en çok birikimi de ön filtre olan bu aşamada yaşar. Zamanla filtreleri tıkanan cihazlarınızı arıtma servisi araçlığıyla temizletebilirsiniz.

Su Arıtmada 5 Aşama Gerçekleşir

Suyun berrak ve sağlıklı bir içeriğe sahip olması arıtma işleminden geçmesi ile mümkün. Çeşme suyunun klorlu ve kireçli yapısını sadece birkaç saniyede sağlıkla buluşturan bu mucizevi sistem arıtma işlemi sırasında ortalama 5 aşama kullanıyor. Bu aşamalarda suyu gittikçe temizleyen ve tatlandıran arıtıcılarınızın zamana bağlı birikimler nedeniyle bakıma ihtiyaç duyması da muhtemeldir. Özellikle su arıtımının ilk aşaması olan ön filtre aşamasında suyun ağır içeriklerini süzen cihaz zamanla tıkanma yapabilmektedir. Arıtma cihazlarınızın düzenli bakımlarını yaptırdığınız takdirde ömür boyu kullanıma uygun olacağı göz önünde bulundurulduğunda belirli aralıklarla arıtma servisi yardımı ile bakım yatırmanız gerekmektedir.

Membran Aşamasında Moleküler Derecede Süzülür

Kireç ve pas gibi ağır bileşenlerin süzüldüğü ön filtre aşamasının ardından diğer aşama ise Aktif Karbon Blok Filtre aşamasıdır. Bu aşamada arıtma cihazının ön filtreden geçen suyun içerisindeki klor ve benzeri maddeler ve bu maddelerden kaynaklanan kötü kokuları temizler. Suyun rahat içilebilir hale geldiği bu aşamayı Supun Filtre aşaması takip eder. Bu aşamada daha önceki iki aşamadan geçen su son kez arıtılarak diğer aşamaya gönderilir. Membran Filtre aşamasında ise tazyikli su milimetrenin de altında küçüklükteki gözeneklerden geçerek moleküler seviyeye indirilir. Sadece suyun geçebildiği bu filtreleri arıtma servisi aracılığı ile düzenli temizletmeniz büyük fayda sağlayacaktır.

Tüm aşamalardan geçerek saf su haline gelen çeşme suyu son olarak tatlandırıcı filtre ile faydalı minerallere kavuşur. Burada doğal ve organik filtrelerden elde ettiği mineralle zenginleşen arıtma suyu çeşmelerinize geçerek sağlıklı tüketiminize katkıda bulunur. Suyun en sağlıklı ve taze olduğu arıtma sistemlerini düzenli bakım ve filtre değişimine dikkat ederek kullanırsanız ömür boyu verimli çalışmalarını sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir