Genel Kategori

Su Arıtma Cihazlarının Püf Noktaları

Su arıtma cihazını tercih etmek, kirlenmiş ve kireçli suyu arıtmanın en popüler yollarından birisidir. Eğer bu iş için bu yöntemi tercih ettiyseniz bu konuda dikkat etmeniz gereken bir kaç konu var. Bu yazımızda bu konuyla ilgili bazı püf noktalarını sizlerle paylaşacağız.

Popmalı Ve Pompasız Su Arıtma Cihazı

Cihazınızın pompalı veya pompasız olması opsiyonel bir tercihtir. Yani bu durum size bağlıdır. Eğer şebeke suyunuz yeterli basınca sahip ise pompalı su arıtma cihazına ihtiyacınız yok aksine pompasız bir arıtma cihazı da sizin işinizi görecektir. Fakat eğer musluğunuzdan akan su yeterli basınca sahip değilse pompalı bir su arıtma cihazı işinizi görecektir. Bunu anlamak gayet basittir. Musluğunuzu normal olarak açtığınızda su yeterince şiddetli geliyorsa pompalı cihaz almanıza gerek yok demektir. Fakat eğer musluğunuzu sonuna kadar açtığınızda bile su yeterince şiddetli gelmiyorsa pompalı cihaz almak zorundasınız demektir. Royal Green firmasının pompalı ve pompasız cihazlarını inceleyebilirsiniz.

Kaç Aşamalı Su Arıtma Cihazı Almalıyım?

Kaç aşamalı su arıtma filtresi olan cihaz almanız gerektiği de bir başka püf noktasıdır. Eğer evinizde kullanacaksanız normal şartlarda 5-6 aşamalı arıtma cihazı bile işinizi görecektir. Fakat evinizde küçük çocuklarınız veya hassas hastalarınız varsa Royal Green organik alkalin filtreli ve organik mineral filtreli ürünlerinizi incelemenizi tavsiye ederiz. Royal Green su arıtma filtresi yüzde yüz organik olduğuna dair belgeler almıştır bunu firmanın sitesinden inceleyebilirsiniz.

Nasıl Bir Tasarıma Sahip Olmalıdır?

Su arıtma cihazı alırken en önemli konu su  arıtma filtresi daha sonra tasarımıdır diyebiliriz. Çünkü su arıtma cihazının tezgah altı veya tezgah üstü olması mutfağınız için çok büyük değişikliklere sebep olabilir. En çok tercih edilen modeller ise tezgah altı modellerdir. Çünkü bu modeller mutfağınızda görünmediği gibi hiç yer de kaplamaz. Böylelikle mutfağınızı geniş geniş kullanmaya devam edebilirsiniz. Royal Green ürünleri organik su arıtma filtresi ile üretildiği gibi tezgah altı modellere de sahiptir.

Su arıtma cihazları ile ilgili bazı ipuçlarından bahsettik. Bunlardan ise sağlığınız için en çok dikkat etmeniz gereken nokta su arıtma filtresi organik teknoloji ile üretilmiş olmasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir