Genel Kategori

Su Arıtma ve Block Karbon Fitre

Su arıtma kelime anlamı olarak suyun belirli aşamalardan geçerek suyun içerisinde bulunan kirli ve kimyasal maddelerin arıtılması yoluyla dışarı atmasına denilmektedir. Bu sayede suyun içerisinde bulunan bir çok zararlı organik maddeler yok ederek hastalık vs kapmamızı engellemektedir. Bu cihazlar ilk olarak denizaltı kuvvetleri ve nasa tarafından kullanılmıştır.

Kullanım amacı deniz suyunun arıtılması ve uzaya giden astronotların idrarlarının içme suyuna çevrilmesi amacıyla üretilmiştir. Bu sitem yurtdışında reverse osmosis sistem olarak bilinmektedir. Ve türkçe anlamı ise ters ozmoz anlamına gelmektedir. Bu sistemler ilk olarak dediğimiz gibi amaçları sadece deniz suyunu arıtma idi ama daha sonra gelişen tenoloji ile su arıtma cihazlarının üretilmesinde kullanılmaya başlanmıştır.

Eğer sizler su arıtma cihazı almak isterseniz tek yapmanız gereken bundan sonra bizimle iletişime geçerek daha sağlıklı su içmek için sizlere en uygun cihazları sunmak isteriz. Block karbon filtre su arıtma cihazlarının ikinci aşaması olarak bilinmektedir.İlk aşamadan geçen sular block karbon filtreye geldiği zaman suda bulunan klor renk ve tadını etkileyecek zararlı maddeleri yok ederek suyun asıl halini kazanmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca suda bulunan organik maddelerin yok edilmesinede yardımcı olabilmektedir.Bu filtrenin içerisinde aktif granülden ve yüksek performanslı aktive edilmiş karbonlardan oluşmaktadır.Kısacası suda bulunan organik kirleticileri yok etmektedir. ,

Bu block karbon filtrenin kullanım ömrü ortalama olarak 6 ila 8 ay arasındadır ve litre olarak hesaplama yapıldığı zaman 6000 litre civarına denk gelmektedir. Kullanım ömrü tabikide kullanıma bağlı olarak değişmektedir.Az kullandığınız zaman bu filtrenin ömrü 1 seneye kadar gidebilmektedir ama 1 seneden sonra bu filtreyi kesinlikle kullanmayınız artık filtrenin ömrü bitmiş demektir. Eğer su arıtma cihazının filtre değişimlerini sağlamak istiyorsanız mutlaka bizlerle iletişime geçiniz cihazınız için en uygun filtreyi sizlere en uygun fiyatlara sağlayabilmekteyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir