Genel Kategori

Su Bir Süper Kahramandır

Su, insan yaşamı için oksijenden sonra gelen en önemli öğedir. İnsan yemek yemeden haftalarca canlılığını sürdürebilirken susuz ancak birkaç gün yaşayabilir. Kanın %92’si, kemiklerin %22’si, beynin ve kasların %75’i sudur. Hücrelerin yaşamsal faaliyetleri, vücut fonksiyonlarının yerine getirilmesi vücudun su dengesinin korunması ile mümkündür. Vücutta biriken toksinleri atmak, vücudun ısı dengesini sağlamak için idrarla 1500, deri yoluyla 500, dışkı ve solunum ile 300’er ml  su kaybedilmektedir. Vücut bu kadar çok su kaybettiğinde dehidrasyona uğrar. Eğer kaybettiği suyu geri kazanmazsa vücut ciddi anlamda tehlikeye girer.

Soğuyan havanın da etkisiyle birçok kişi tarafından eziyet olarak görülen su, yaşamımız için oksijenden sonra gelen en temel ihtiyacımızdır. Vücudumuz yemek yemeden haftalarca durabilirken, susuz ancak birkaç gün yaşayabilir. Vücudumuzda bulunan su miktarı cinsiyet ve yaşa göre değişkenlik göstermektedir. Çocuklarda vücut su oranı daha yüksektir. Büyüme gelişme tamamlanırken vücut suyunun bir kısmını zamanla yağ almaya başlar. Bu da demek oluyor ki herkesin su ihtiyacı birbirinden farklıdır. % 55-70’ i su olan vücudumuzdan ter, idrar, solunum ve dışkı yoluyla attığımız ortalama 2,5 litre suyu besinler, su ve içeceklerle karşılarız. 

Su yaşamın kendisidir. Bilinen en basitinden en gelişmişine kadar bütün yaşam biçimlerinin vazgeçilmez öğesini su oluşturmaktadır. Yeryüzünün % 75’ini denizler oluşturmaktadır. Karasal alanlarda biyolojik zenginliğin en çok bulunduğu yerler suyun bolca bulunduğu yerlerden gelişmiştir. Bir damla kadar küçük deniz, göl veya ırmak suyunda mikroskopik olarak yüzlerce değişik canlı türüne rastlamak olanaklıdır. Su yaşamın kaynağı olmakla birlikte bazende felaketlerin başlangıcı olmaktadır. Tsunamiler, seller, kirli sulardan kaynaklanan kolera, tifo gibi çeşitli infeksiyon hastalıkları insanlık için tarih boyunca tehlikeli olmuştur. 

İnsan sağlığı için bu kadar önemli olan suyu temiz içmekte çok su içmek kadar önemlidir. Sağlıklı suya su arıtma cihazları ile ulaşabilirsiniz. Su arıtma cihazları içinde ciddi bir araştırma yapılması gerekir. En kaliteli ve en sağlıklı suya ulaşmak çok zor değildir. Royal Green su arıtma cihazı 8 filtresi ve 8 mineral filtresi sayesinde insan sağlığı için gerekli olan her türlü minerali suya bırakarak Nsf onayını almıştır. Yeşil teknolojisi sayesinde elektrik gerektirmez. Her eve uygun farklı tasarımları ile her eve uygundur. 

  • Royal Green Amerikan marka su arıtma cihazıdır. Ucuz tezgah altı çin malı ürünlerle karıştırılmamalıdır. En çok tercih edilen su arıtma cihazı olması %de

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir