Genel Kategori, Nedir?, Sağlık, Su Tüketimi

Su İçmek İçin Doğru Sıcaklık Nedir?

Su şüphesiz içebileceğiniz en faydalı sıvıdır. Onu nasıl içmemiz gerektiği, ne tür bir şişeyle içmemiz gerektiği ve soğuk ya da sıcak olması gerekip gerekmediği hakkında her zaman çok fazla bilgi kirliliği vardır.

Ilık veya soğuk su içmek

 1. Vücut sıcaklığımız normalde 37 derecedir. Sıcak iklimlerden dolayı aşırı ısındığımızda veya çok fazla egzersiz yaptığımızda, vücudumuz soğuk su ister, ancak soğuk su içmek şu anda işe yaramayabilir. Vücudumuzun suyun sıcaklığını normalleştirmek için gerçekten çok çalışması gerekir, bu da vücut ısımızı yükseltebilir. Oda sıcaklığı en iyisidir.
 2. Ilık su, sindirime yardımcı olur. Suyumuzu buz gibi soğuk içtiğimizde, tükettiğimiz yağları sertleştirdiğimiz ve bunun da bağırsaklarımızın iç duvarına yerleşmesine neden olacağı ve ayrıca kabızlığın nedeni veya bağlantısı olabileceği söylenir. Bununla birlikte ılık su içmek, yağın dışarı atılmasına ve sağlıklı bağırsak hareketlerine yardımcı olacaktır.
 3. Soğuk su, vücudumuzda çaresizce ısınmaya çalışıyor ve bu durumda vücudumuzun gerçekten çok çalışması gerekiyor. Vücudumuz bu kadar sıkı çalışırken, biraz kalori yaktığından emin olabilirsiniz . Binlerce değil, ama kilo vermeye çalıştığımızda her kalori önemlidir .
 4. Ilık su, menstrüel veya hazımsızlık olsun, her türlü kramp için harikadır. Hissettiğiniz rahatsızlığı hızla yatıştırır.
 5. Soğuk suyun tadı daha güzeldir . Daha net, daha temiz ve biraz daha ferahlatıcı. 
 6. Detoks yapıyorsanız ılık su harikadır. Sıcak su içtiğinizde terlemenize neden olur ve bu da detoks sürecine yardımcı olur. Terleme, toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Detoks yapıyorsanız, önerilen bardak sıcak su sayısı, uyguladığınız yönteme bağlı olarak farklılık gösterecektir.
su
 1. Soğuk su, diş hassasiyetinden muzdarip herkesin baş belasıdır. Bundan muzdarip herkese sorun, size soğuk su içerek katlandıkları acıyı söyleyecekler. Bu durumda, ılık veya oda sıcaklığı tercih edilen sıcaklıktır.
 2. Ilık su ve limon, organları temizlemek , canlandırmak ve size sağlıklı bir C vitamini dozu vermek için harikadır.
 3. Soğuk su metabolizmanızı hızlandırabilir.
 4. Bir kadeh limon veya herhangi bir bitki çayı yaprağı ile ılık su çok rahatlatıcı olabilir . Pek çok çay, sağlığımıza birçok yönden son derece faydalıdır.
 5. Soğuk su, bardağı ağrılı noktaya tutmadığınız sürece, baş ağrısı veya migren geçiren herkes için zararlı olabilir.
 6. Şarkıcılar için tercih edilen içecek ılık su. Çoğu için, müziği ortaya çıkarmak için sahneye çıkmadan önce bir bardak ılık suya uzanacaklar. Soğuk su boğazlarını incitebilir, ılık su yatıştırır. Bir sonraki karaoke festivalinde sahneye çıkmadan önce biraz ılık su için. Kesinlikle evi sallayacaksınız!

Suyunuzu sıcak veya soğuk içmenin birçok artı ve eksisi olduğunu ve neden birini diğerine tercih etmeniz gerektiğinin birçok nedeni olduğunu görebilirsiniz.

Hangisine karar verirseniz verin, günde en az 8 bardak hedeflemeye çalışın. 

Su da tek hidrasyon kaynağı değildir . Meyve ve sebzelerimizin çoğu suyla doludur, bu nedenle günde 8 bardak su içmekte zorlanıyorsanız, daha lezzetli bir şey kullanın.

İlgili Makale

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir