Genel Kategori

Su Nasıl Tüketilmelidir?

Su Nasıl Tüketilmelidir

Su içmenin sağlığımıza pek çok yönden  faydası vardır. Ailemizdekilere ve çocuklarımıza su içmenin ne kadar önemli olduğundan bahseder onların da sudan faydalanmalarını sağlarız. Ancak bilmeliyiz ki su tüketmek sağlığa ne kadar yararlı olsa da fazlası o kadar zararlıdır. Bu yüzden yazımızda arıtma su nasıl tüketilir ve ne zaman tüketilmelidir onları anlattık

Kahvaltıdan Önce Bir Bardak Su Şart

Sabah kalktığımızda ilk yaptığımız şeylerden biri yüzümüzü yıkamak ve cildimizin, gözlerimizin güne uyanmasını sağlamaktır. Kahvaltıdan önce en az bir bardak su içerek de sindirim sistemimizi temizler, kendimizi yemeğe hazır hale getiririz. Kahvaltıdan 15 veya 20 dakika önce içilmesi gereken 1 bardak su, güne kahve içerek başlamaktan daha rahatlatıcıdır. Eğer yeni uyandığınızda canınız su içmek istemiyorsa, suyu ısıtıp içine aynı miktarda limon suyu koyarsanız çay niyetine de tüketebilirsiniz. Limon suyuyla tüketildiği taktir de kabızlığa da iyi geldiği kanıtlanmıştır.

Karnınız Suya Acıkmış Olabilir

İnsanlar karınlarının acıktığını hissettiğinde genellikle yemeğe koşarlar. Ancak yemek yedikleri halde karınlarının aç olduğunu hissedince buna anlam veremezler. Eğer siz de böyle anlar yaşadıysanız susamış olabilirsiniz. Özellikle kilo vermeye veya fit kalmaya çalışıyorsanız acıktığınızı hissettiğinizde bir bardak su için. Bu hem hızlı kilo almamanızı hem de saha sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlar.

Yemek Sırasında Fazla Su Tüketmeyin

Günün her saatinde su içmek insan sağlığına iyi gelebilir. Ancak yemek sırasında su içmek bazı sorunlara yol açabilir. Bunun nedeni suyun midede bulunan salgılarla etkileşime girerek sindirimi zorlaştırmasıdır. Özellikle küçük yaştaki çocuklar yemek sırasında fazla su tüketirse ileriki yaşantılarında daha az yemek yeme ve açlıklarının azalması gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Yatmadan Önce 1 Bardak!

Gün nasıl su içerek başladıysanız aynı şekilde bir bardak su içerek bitirmelisiniz. Yatmadan önce içilen su vücudu rahatlamaya ve uyumaya hazırlar.

Tertemiz Su İçin Su Arıtma Cihazı Kullanın

Eğer şebeke suyu kullanıyorsanız bazı hatalar ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu yüzden uzmanlar tarafından arıtma su kullanılması tavsiye edilmektedir. Su arıtma cihazı ile elde edilen arıtma su vücudun mineral ihtiyacını karşılar ve su içinde bulunan zararlı kimyasalları- mikroorganizmaları uzaklaştırır. Arıtma su elde etmek için en kaliteli su artıma cihazı markalarından biri Royal Green su arıtma cihazlarıdır. Royal Green su arıtma cihazları her bütçeye uygundur ve istenilen türe göre kullanıcısına verdiği yarar farklıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir