Genel Kategori

Suda Süzülen Balıklar için Akro 75Pdi Su Arıtma

Su yokluğu yaşamin sonu demek. Ancak kullandığımız su, çevresel ve doğal nedenlerle her zaman istenilen koşullara uygun olmayabilir. Nehir ya da göl gibi yüzey kaynaklarından elde edilen ham suda "askıda katı madde" olarak adlandırılan çamur, kum, kil gibi tortu yapıcı maddeler vardır.

Yer altı kaynaklarından sağlanan sularda ayrıca kireç ve mineraller bulunabilir. Sulara çeveseI kirlenmenin etkisiyle zararlı atıklar da karışabilir. Suyun içinde doğal olarak bulunan ya da sonradan karışan maddelerin bir kısmı insan sağlığı, kullanılan cihaz ve makinalar, su tesisatları için kabul edilemeyecek özellikte olabilir. Suyun sanayide katkı maddesi olarak kullanıldığı proseslerde istenmeyen maddeler ürünün kalitesini etkileyebilir. Evsel kullanımlarda "sertsu" olarak bilinen kireçli su temizlikte sorunlar yaratabilir. İçme suyu kullanımlarında, sağlık için, suyun tortu maddelerinden, kireçten, kokudan veya kimyasal atıklardan arıtıması gerekir.

Akvaryum için Klorlu Çeşme Suyunun Zararları;

Akvaryumlarımızda istenmeyen ve balıklarımızın ölümüne sebep olan en önemli etken klordur. Özellikle akvaryum hobisine yeni adım atmış olanlarda gördüğümüz toplu balık ölümleri, klorlu çeşme suyuyla doldurulmuş akvaryuma canlıların klor giderilmeden salıverilmesinden kaynaklanır.Fakat suyu klordan ayrıştırmak için fazla uğraşmamıza gerek yok.Önemli olan bu olmazsa olmaz bilgiyi hobiye başlamadan evvel edinebilmiş olmak.Temiz bir kovaya yada şişeye doldurduğumuz musluk suyunu bir hafta dinlendirerek kloru sudan uzaklaştırabiliriz.Bu kadar bekleyemem diyorsanız; dinlendireceğiniz suyu bir hava pompası yada iç filtre yardımıyla hareketlendirebilirsiniz.Bu sayede klor 1-2 günde sudan ayrışacaktır.

Gelelim ağır metallere…

Suda bulunan ağır metallerse klora oranla daha tehlikelidir.Eğer su içindeki oranları yüksek ise canlıların vücudunda birikerek balık, salyangoz, karides ve hatta bitkilerimizin ölümüne sebep olabilirler.Bunun için içeriğini bilmediğiniz kaynak sularını kullanmamanızı tavsiye ederim. Size önereceğim akvaryum su arıtma cihazı… Akvaryum cihazları için özel üretilmiş olup özellikle deniz akvaryumları ve bazı tatlı su balıkları için en ideal su üretimine sahip Akro 75PDi Akvaryum Su Arıtma Cihazı 5. aşamada deiyonize filtre sayesinde suyun içerisindeki tüm mineralleri yok ederek balıklar için en ideal suyu üretir. Temiz arıtılmış su tüm balıklar için bir önceliktir. Hiç bir ekipman Akro 75PDi Akvaryum Su Arıtma Cihazı gibi ideal su değerlerini vermeyebilir. Sizde evinizde akvaryumda balık besliyor iseniz sizin için en ideal arıtıcı Akro PDi.

Akro PDi avkaryum arıtma cihazı ile balıklarınız daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir