Genel Kategori

Susuz Kalan Böbreklerde Meydana Gelen Sorunlar Ve Çözüm Yolları

İnsan vücudu bir günde 3-4 litre suyu nefes alarak, terleyerek ve idrar yoluyla dışarı atar. Vücudumuz yeteri kadar ihtiyacı olan suyu alamadığında beyin hayati fonskiyonları korumak için zorlanır. Yeteri kadar su içilmediği takdirde böbreklerimiz kanı tam olarak temizleyemez. Metabolizmamız altüst olarak dengesiz bir hal alır. Vücudumuza giren zehirli atıklar, dokulara ve eklemlere karışır. Yani vücut için çok tehlikeli bir süreç başlar. Bu yüzden bir insan haftalarca yemek yemeden yaşayabilse de susuzluğa bir kaç günden fazla dayanamaz ve ölür. İşte su bizim için böylesine hayati bir öneme sahiptir. Su tüketme sıklığının yanı sıra su kalitesi de önemli olduğu için su arıtma cihazı kullanmak kişi sağlığını son derece önemli ölçüde etkiler.

Vücudumuzun Soğutucusu: Su

Terleme yaparak vücut ısısı dengelenir. Yeteri kadar su içilmezse, terleme de yeteri kadar olmaz. Vücut kendini soğutamaz ve bu da ateşlenme yapar. Bunun sonucu olarak baş dönmesi, çabuk yorulma ve mide bulantısı gibi rahatsızlıklar gözükür.

Konsantrasyonun Anahtarı: Su

Su, konsantrasyonumuz için de son derece önemli bir anahtardır. Beynimizin yaklaşık yüzde doksanı sudur. Vücudun ihtiyacı olan suyun yaklaşık yüzde yirmisini beynimiz kullanır. Su yeterli olduğunda konsantrasyon ve düşünme gücü etkili bir şekilde artar. Eksikliğinde ise enerji düşer ve kronik hastalıklar oluşur. Kirli sular da beynimize ve vücudumuza son derece tehlike arz eder. Musluk suları gibi kirli sular kesinlikle su arıtma cihazı ile arıtma yapmadan kullanılmamalıdır.

Susuzluktan Etkilenen İlk Organ: Böbrek

Yeteri oranda su alınmaması sonucu vücutta olumsuz olarak etkilenen ilk organlar böbreklerimizdir. Susuzluk böbrek yetmezliği hastalığına neden olur. Bunun en açık belirtilerinden birisi idrar miktarında azalmadır. Bir diğer belirti ise idrarın koyu renkli çıkmasıdır. Susuzlukla birlikte kireçli ve benzeri kirli sular da böbrekleri etkilemektedir. Bu yüzden uzmanlar temiz su içmek için su arıtma cihazı kullanımını önermektedir.

Tamamen organik filtre kullanımı yapıldığına dair uluslararası bir çokonay belgesi alan Royal Green firması su arıtma cihazı kullanıcıları tarafından beğenilmektedir. En çok tercih edilen firmalardan birisi olan Royal Green üreticisi alanında en çok tercih edilen markalardandır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir