Genel Kategori

Suyu Kirleten Herşey Kanımızı da Kirletir

Suyu kirleten herşey aslında sudan daha etkili olarak Kanımızı da kirletir. Kan kimyamızı ifade eder. Su bizim değil daha ziyade dünyamızın kimyasının ortak birimidir. Bilelim ki dünyayı kirlettikçe kendi Kanımızı kirletiyoruz. Tüm hastalıklar Kanımızın kirlenmesi ile ortaya çıkar. Kanın asitik özelliğinin artması sonucunda bedende ciddi alerjik özellikler  başlar. Yediğimiz içtiğimiz ve giydiğimiz herşeye vücut reaksiyon verir. Bu reaksiyon bazı insanlarda çok ciddi boyutlara ulaşır ve insan dışardan bedeni içine aldığı herşeye karşı kendini kötü hissetmeye başlar. Açken son derece iyi olan insan hafif birşeyler yedikten sonra kendini kötü hissedebilir. Mesela ciddi bir uyku hali oluşur, bedeninde yorgunluk hisseder, cildinde kızarma oluşabilir. Yemek yedikten sonra zihinsel gerginliği artan ve  tüm  beden kimyası bozulan çok insan vardır. 

Birçok alerji bu şekilde ortaya çıkar. Alerjik reaksiyon meydana gelen bedende metebolizma tarafından oluşturulan yan ürünler bir zaman sonra sağlığımızı ciddi anlamda etkilemeye başlar. Hücrelerimiz de enerji üretmek amacıyla yakılan glikoz ve oksijen asitik artık ve karbondioksit gibi yan ürünler meydana gelir. Şayet metabolizma yeteri derecede çalışmıyorsa kanda yoğun miktarda toksin dolaşmaya başlar. Bu oluşum sağlıklı insanda yoğun değildir. Çünkü sağlıklı insanda kanda biriken artık maddeler otomatik olarak boşaltım organları tarafından Kanımızdan çekilerek uzaklaştırılır. Sağlıksız kişiler de bu uzaklaştırma işlemi yeterli yapılmazsa bu insanlardaki kanda kirlenme devam eder.  Kanın kirliliğine labarotuarlarda kan alınırken yada serum takılırken sağlık çalışmaları tarafından tanık olunabilir bu insanların kanı çok siyah ve kan damarları sertleşerek elastikliyetlerini kaybetmişlerdir. 

Bazı hallerde özellikle kronik akciğer hastaları ve uzun yıllar sigara içmiş kişiler de bu duruma rastlanır insan sağlığını bir kez tam olarak bozmuş ve orjinal genel sağlık hali ortadan kalkmışsa tedavi olması zorlaşır. Genelde bu hastalıklar yakınlarına ve kendilerine çok kötü baktıklarını sağlıklarına dikkat etmediklerini söyleyebiliriz. İnsanlara sağlıklarıyla ilgili her konuda son derece açık ve dürüst olmak gerekir. Her insanın sağlığı hakkın da doğru bilgilendirmeye ihtiyacı vardır.

İnsan sadece bir yönteme bağlı kalmaksızın birçok farklı yöntemle birlikte şifa verici uygulamaları esas aldığında çok daha kaliteli bir sonuç ortaya çıkar. Tüm bu uygulamaları için ısrarlı ve disiplinli bir çabaya ihtiyaç vardır. Disiplin ve ısrar konusunda özürlü olanların malesef başarılı sonuçları elde edemediklerine sıkça tanık olmuşuzdur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir