Genel Kategori

Suyun Azı da Fazlası da Zararlı

Vücudumuzun neredeyse yarısını oluşturan su, yaşamımız için en elzem maddedir. Çünkü bir insan gıda almadan ortalama sekiz haftaya kadar dayanabilirken susuz kaldığında bir hafta bile yaşayamaz. Vücuda alınan suyun, terleme, solunum, idrar ve benzeri aktivitelerle günde yaklaşık 2-3 litrelik kısmı kaybedilir. Normal koşullarda bu kayıp günde ortalama 2-2,5 litre yani 10-12 bardak su tüketerek yerine koyulabilir.

Ayrıca normal kilonun üzerine çıkılan her 10 kilo için ekstra 1 bardak su tüketilmesi gerekir. Gereğinden fazla su tüketmek de az tüketmek kadar tehlikelidir. Normal koşullarda fazla su içilmesi böbreklerin aşırı çalışmasına, vücuttaki sodyum, potasyum ve birçok mineral dengesinin bozulmasına neden olur. Bunlara bağlı olarak vücuttaki tüm işlevsel faaliyetler olumsuz bir şekilde etkilenir. Günde 2-3 litreden fazla su içmemeye dikkat edin.

Suyun Sağlıklı olması da azlığı çokluğu kadar önemlidir. Hangi suyun sağlıklı olduğunu anlamak yapılan analizlerle, evde yapılan şebeke suyu tahlilleri ile anlaşılır. Günümüzde sağlıklı suya ulaşmak artık daha kolay. Gelişen teknoloji ile beraber arıtma cihazları günümüze hızlıca yayıldı. Tabi para tuzağı cihazların yanı sıra Usa markalı kaliteli cihazlar da piyasaya sunuldu. Bu cihazların içinde en kalitelisi olan Royal Green 8 aşamalı kapalı kasa su arıtma cihazını önerebiliriz. içerdiği 8 aşamalı filtrasyon teknolojisi ile 8.5 Ph seviyesinde alkalin su elde etmeyi sağlar. Alkalin, Mineral ve Hindistan Cevizi filtreleri sayesinde yüksek kaliteli içme suyu elde etmenizi sağlar. Elektrik gerektirmediği için çevreye duyarlı bir sistemdir. Şık tasarımı ve dahili tankı ile minimum yer kaplayan Prestij modeli yaşamınıza kolaylık katar. Tazyikli su elde etmenizi sağlayan Prestij modeli inline filtre sistemi ile kolay filtre değişimi sağlar.

Mineral filtre içerdiği 8 çeşit mineral sayesinde suyu mineral açısından zenginleştirirken, Detox filtre dağınık halde bulunan su moleküllerini sıra haline dizerken, suyun vücutta dolaşımını kolaylaştırır. Tüm filtrelerde doğal mineraller kullanılmış olup herhangi bir yapay madde ve tatlandırıcı kullanılmamıştır. Sudaki mineralleri tanır ve ihtiyaç duyduğu mineralleri suya katarak mineral bakımından daha zengin ve kaliteli olmasını sağlar Alkalin filtresi sayesinde suyun pH seviyesini 7-8.5pH a yükselterek yüksek ph lı su içmenin ayrıcalığını hissettirir.

· 8 filtrasyon aşaması içerir

· Mineral Filtre ile yüksek oranda mineralli su elde edilir

· Alkalin Filtre sayesinde 8.5 pH seviyesinde su sağlar

· Mutfak tezgahı altında minimum yer kaplar

· Yeşil Teknoloji & Elektrik Gerektirmez

· Sağlıklı ve Lezzetli Su Üretir.

 · Günlük 280 Lt Su Üretim Kapasitesine Sahiptir. 75 GPd Filmtec Membran İle

· 8 Litre NSF Onaylı Çelik Su Tankı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir